Piątek, 20 lipca 2018. Imieniny Fryderyka, Małgorzaty, Seweryny

Spotkanie z Ewą Sotomską

2016-04-26 14:04:03 (ost. akt: 2016-04-26 14:06:45)

Autor zdjęcia: Krystyna Bujnowska

Uczniowie klasy II a i II c Szkoły Podstawowej nr 3 w Reszlu uczestniczyli w spotkaniu autorskim z panią Ewą Sotomską w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Reszlu. Autorka zapoznała uczniów z bajkami mazurskimi z Działdowszczyzny, które zebrała do druku, przygotowała i opatrzyła wstępem.

Zebrane w zbiorze „Kierz róży” bajki są ważnym źródłem informacji. Oprócz różnego rodzaju nieziemskich stworów, diabłów czy pokutujących duchów, znajdziemy w nich także opisy konkretnych miejsc oraz realia życia społecznego. Dzieci z wielką uwagą i zainteresowaniem wysłuchały czytanych przez autorkę bajek pt.: „Dziewczę z Działdowa”, „Pomocny kotek”, „Trzy cytryny” i „ Kasia niegłupia”.

W dalszej części spotkania dzieci brały aktywny udział w rozmowie na temat zaprezentowanych bajek, które miały najczęściej szczęśliwe zakończenie. Podczas spotkania nasi milusińscy mieli okazję zakupu zbioru mazurskich bajek z dedykacją pani Ewy Sotomskiej. Jedna z książek z dedykacją autorki trafiła do naszej szkolnej biblioteki.

Na koniec spotkania dzieci podziękowały autorce zbioru bajek za bardzo ciekawe, zachęcające do czytelnictwa spotkanie, wręczając piękną, czerwoną różę.
(Bożenna Michalak)

Polub nas na Facebooku:

Źródło: sp

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages