Piątek, 10 lipca 2020. Imieniny Filipa, Sylwany, Witalisa

II Bieg dla Ziemi w SP 3

2016-04-25 14:27:51 (ost. akt: 2016-04-25 14:41:29)

Autor zdjęcia: Krystyna Bujnowska

21 kwietnia Szkoła Podstawowa nr 3 w Reszlu zorganizowała kolejny, już drugi, bieg dla Ziemi. Celem tej akcji było promowanie zdrowego stylu życia poprzez aktywność fizyczną, obecnie modną wśród ludzi w różnym wieku jaką jest bieganie.

Bieg odbył się w parku miejskim. Wzięli w nim udział wszyscy chętni uczniowie z klas 0-VI, którzy uzyskali zgodę rodziców. W tym roku rozszerzono kategorie wiekowe o kategorię otwartą – dla absolwentów naszej szkoły, rodziców, zainteresowanych mieszkańców Reszla. W sumie w biegu wzięło udział 253 uczestników. Wszyscy otrzymali pamiątkowe naklejki oraz butelkę wody. Natomiast zwycięzcy z każdego rocznika z podziałem na chłopcy, dziewczęta otrzymali medale.

Informację o biegu można było znaleźć na plakatach, które były rozmieszczone na terenie Reszla oraz na stronie internetowej szkoły. Każda chętna osoba mogła wziąć udział w tej akcji, by sprawdzić swoją kondycję, być może nabrać pewności siebie czy pokonać swoje słabości.

Bieganie sprawia, że życie jest lżejsze oraz pozwala z dystansem spojrzeć na problemy. I można to naukowo wyjaśnić. Poza tym może być uprawiane na świeżym powietrzu, a kontakt z naturą, oglądanie krajobrazów uspokaja i pozwala oderwać się od codzienności. Warto więc biegać i być może za rok stanąć na podium na kolejnym biegu dla Ziemi i dla siebie…

Sponsorzy Biegu dla Ziemi: Urząd Gminy w Reszlu oraz Rada Rodziców Szkoły Podstawowej nr 3 w Reszlu.

Imprezę zorganizowali: Joanna Piskosz, Wojciech Jałoszewski, Łukasz Pyrzak. Projekt plakatu i naklejki wykonał Gaspar Jaśkiewicz.
(Joanna Piskosz)


Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: sp

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages