Sobota, 21 lipca 2018. Imieniny Danieli, Wawrzyńca, Wiktora

Dzieci z Reszla brały udział w akcji sprzątania lasu

2016-04-24 14:38:24 (ost. akt: 2016-04-24 14:45:10)

W ramach akcji „Wiosenne działania na Warmii i Mazurach - sprzątanie lasów” 22 kwietnia wybrani uczniowie klas VI Szkoły Podstawowej nr 3 w Reszlu pojechali posprzątać las w okolicach Pudwąg.

Mimo niesprzyjającej pogody grupa dzielnie wyruszyła w las w poszukiwaniu śmieci. Po ponad godzinnej wędrówce po lesie worki były pełne Po solidnej pracy czekało na nas ognisko i kiełbaski.

Panowie leśniczy (z Koła Łowieckiego Wiewiórka w Korszach z siedziba w Dębniku) zagwarantowali nam lekcję przyrody. Między innymi dowiedzieliśmy się jakie występują drzewostany w tym lesie i sporo ciekawostek o życiu bobrów, zobaczyliśmy ich tamę i żeremie. Przy okazji wkradła się na moment lekcja matematyki, ponieważ obliczyliśmy objętość żeremia.

Później była tez krótka lekcja historii, gdyż zobaczyliśmy strzelnicę sprzed II wojny światowej. Na koniec dostaliśmy upominki ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Kętrzynie. Wróciliśmy do Reszla z poczuciem dobrze spełnionego obowiązku dbania o środowisko naturalne w tak szczególnym dniu jak Dzień Ziemi.

Ta wycieczka okazała się nie tylko pomocna Ziemi poprzez nasze oczyszczanie jej ze śmieci, ale również bardzo edukacyjna dla nas.

Organizatorem imprezy było: Starostwo Powiatowe w Kętrzynie, Urząd Gminy w Reszlu i Koło Łowieckie Wiewiórka w Korszach - bardzo dziękujemy za możliwość udziału w akcji.
(Edyta Pyrczak)
Polub nas na Facebooku:

Źródło: sp

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages