Niedziela, 22 lipca 2018. Imieniny Magdaleny, Mileny, Wawrzyńca

Ostatni taki sprawdzian?

2016-04-06 18:55:59 (ost. akt: 2016-04-06 19:08:09)

Autor zdjęcia: Krystyna Bujnowska

5 kwietnia uczniowie SP 3 w Reszlu już najprawdopodobniej po raz ostatni napisali sprawdzian po klasie szóstej. Rozwiązywali dziś zadania z języka polskiego, matematyki i języka obcego –angielskiego. Szóstoklasiści rozpoczęli zmagania o godz. 9.00.

Musieli sobie poradzić z 27 zadaniami sprawdzającymi umiejętności czytania, pisania, rozumowania, korzystania z informacji i wykorzystywania wiedzy w praktyce. Część pierwsza obejmowała zadania z języka polskiego i z matematyki, trwała 80 minut. Druga część obejmowała zadania z języka angielskiego, rozpoczęła się o godz. 11:45 i trwała 45 minut.

Na sprawdzianie szóstoklasiści musieli dziś przeczytać wiersz Leopolda Staffa „Jarzębina" i wykonać do niego kilka poleceń. Oprócz tego na sprawdzianie pojawił się też tekst pt. „Kakao”, a w nim historia powstania czekolady. Do tego tekstu pojawiły się pytania zamknięte. Wśród zadań ‎otwartych z języka polskiego znalazła się kartka z pamiętnika oraz ogłoszenie o spotkaniu ze słynnym podróżnikiem, które organizuje samorząd uczniowski.

Uczniowie musieli napisać opowiadanie z motywem przewodnim „Warto pomagać innym". Na matematyce należało policzyć objętość bryły oraz wykonać w pamięci wiele skomplikowanych obliczeń.

O godz. 11.45 uczniowie rozpoczęli z kolei test z języka angielskiego, który po raz pierwszy wprowadzono do sprawdzianu w ubiegłym roku.
Nad prawidłowym przebiegiem sprawdzianu czuwały zespoły nadzorujące sprawdzian. W przerwie między jedną częścią a drugą uczniowie otrzymali słodkie bułki oraz wodę, zakupioną ze składek Rady Rodziców.

Wyniki z egzaminu szóstoklasiści poznają 27 maja 2016 roku. Trzymamy kciuki, żeby były jak najwyższe!
(Krystyna Bujnowska)Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Źródło: sp

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Piona #1970342 | 46.76.*.* 6 kwi 2016 23:43

    też kiedyś pisałem taki egzamin w Pedemaku...poszedł mi świetnie

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages