Wtorek, 19 czerwca 2018. Imieniny Gerwazego, Protazego, Sylwii

Ogólnopolski konkurs z udziałem uczniów reszelskiej "Trójki"

2016-03-22 18:48:17 (ost. akt: 2016-03-22 19:03:21)

Autor zdjęcia: Krystyna Bujnowska

W Młodzieżowym Domu Kultury im. Ireny Kwinto w Lidzbarku Warmińskim odbyło się uroczyste podsumowanie XX Ogólnopolskiego Konkursu im. Ireny Kwinto „Życie bajką jest”. W konkursie wzięło udział 714 uczestników ze szkół i placówek z terenu całej Polski. Wśród nich byli też uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 3 w Reszlu.

Konkurs składał się z dwóch części – literackiej oraz plastycznej. Wśród zwycięzców w obu dziedzinach znaleźli się uczniowie reszelskiej szkoły. Na literacką część konkursu wpłynęły 304 prace, w tym 148 utworów pisanych prozą i 156 utworów poetyckich. Zadaniem uczestników było napisanie utworu inspirowanego bajkami Ireny Kwinto lub własnego.

Komisja konkursowa biorąc pod uwagę ujęcie tematu, samodzielność, styl i ortografię w kategorii klas I – III przyznała 3 równorzędne nagrody, z których 2 trafiły do naszej szkoły, a otrzymali je: Julia Baranowska z kl. II b za utwór „Płaczący kamień” oraz Kornel Sokalski z klasy III b za utwór „Warmiński tulipan”.

Na część plastyczną konkursu wpłynęły 402 prace plastyczne do utworów Ireny Kwinto i 8 grafik komputerowych. W tej dziedzinie w kategorii klas I-III wśród 10 nagrodzonych prac znalazła się ilustracja do bajki pt. „Żabka” autorstwa Julii Zawadki, uczennicy kl. II b. Na wystawę pokonkursową zakwalifikowało się 46 prac plastycznych, wśród nich 3 wykonane przez naszych uczniów: Annę Szczepańską z kl. II b, Filipa Urbanowicza z kl. III b oraz Amelię Witek również z kl. III b.

Po uroczystym wręczeniu nagród nasi mali artyści oraz ich rodzice obejrzeli ekspozycję nagrodzonych i wyróżnionych prac konkursowych, a także zwiedzili gotycki zamek biskupi w Lidzbarku Warmińskim.

Wszystkim uczestnikom konkursu z naszej szkoły gratulujemy tegorocznych zmagań, natomiast autorom nagrodzonych prac składamy wyrazy uznania za wspaniałą twórczą pracę i życzymy dalszych sukcesów! Do konkursu uczniów przygotowywały panie: Alina Szmul i Joanna Piskosz.
Alina SzmulPolub nas na Facebooku:

Źródło: sp

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Piona #1962422 | 37.7.*.* 26 mar 2016 23:40

    fajnie mają...ja uczyłem się w pedemaku..nie było tak słodko..

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages