Piątek, 20 lipca 2018. Imieniny Fryderyka, Małgorzaty, Seweryny

Zajęcia otwarte z małymi mistrzami

2016-03-19 19:29:28 (ost. akt: 2016-03-19 19:52:09)

Autor zdjęcia: Krystyna Bujnowska

W piątek, 18 marca, na piątej godzinie lekcyjnej w sali gimnastycznej SP 3 w Reszlu pojawiło wielu rodziców i nauczycieli, aby obejrzeć zajęcia ruchowe w klasie Ib w ramach realizacji programu „Mały Mistrz”.

W tym roku szkolnym nasza szkoła po raz pierwszy przystąpiła do realizacji tego programu w klasach pierwszych, gdzie uczą się dzieci sześcioletnie. W klasach Ia,b wspólnie z nauczycielem edukacji wczesnoszkolnej lekcje wychowania fizycznego na 1 godzinie tygodniowo prowadzi nauczyciel w-f.

Głównymi celami stawianymi przed programem Mały Mistrz są:
- Poprawa stanu zdrowia, sprawności fizycznej i umiejętności ruchowych uczniów klas I-III.
- Wsparcie nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej i wychowania fizycznego w zaplanowaniu i przeprowadzeniu ciekawych zajęć wychowania fizycznego i edukacji zdrowotnej.
- Promowanie nowych, atrakcyjnych form zajęć ruchowych zgodnych z nową podstawą programową.
- Monitorowanie stanu zdrowia, rozwoju fizycznego i sprawności fizycznej uczniów klas I-III szkół podstawowych.
- Określenie preferencji w wyborze aktywności fizycznej uczniów.
- Zachęcenie uczniów do podejmowania nowych form aktywności fizycznej.

Poprzez ciągłość trwania programu w klasach I–III będzie można zbadać rozwój umiejętności każdego dziecka. Bardzo ważnym elementem jest również pokazanie zintegrowania zajęć aktywności fizycznej z innymi umiejętnościami zapisanymi w obecnej podstawie programowej nauczania w klasach I–III. Nauczyciel otrzymuje dużą autonomię w realizacji programu. Może np. w przypadku niemożliwości realizacji którejś ze sprawności zastąpić ją inną.

Mały Mistrz daje także możliwość udziału rodzicom, którzy włączają się w cykl przygotowań dzieci do zdobywania poszczególnych umiejętności i prób zaliczeniowych, a także są informowani przez nauczycieli na bieżąco o stanie sprawności dziecka i postępach.

Zajęcia otwarte w klasie Ib poprowadziła pani Dorota Choromańska-nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej oraz pan Łukasz Pyrzak - nauczyciel wychowania fizycznego.
Krystyna Bujnowska

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
 Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Polub nas na Facebooku:

Źródło: sp

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages