Czwartek, 19 lipca 2018. Imieniny Alfreny, Rufina, Wincentego

O Koguciku Złotym Grzebyku

2016-03-01 12:02:10 (ost. akt: 2016-03-01 12:08:07)

Autor zdjęcia: Krystyna Bujnowska

W ostatnim tygodniu lutego dzieci z Oddziałów Przedszkolnych przy SP Nr 3 w Reszlu skorzystały z zaproszenia Pań Miejskiej Biblioteki Publicznej na zajęcie z bajkoterapii w formie teatrzyku pt. ,,O Koguciku Złotym Grzebyku” Aleksego Tołstoja-autora rosyjskiej bajki ludowej.

Przedszkolaki z ogromnym zainteresowaniem obejrzały przedstawienie o trzech przyjaciołach: Kocie, Droździe i Koguciku Złotym Grzebyku, którzy mieszkali w lesie , w małej chatce. Każdego dnia Kot i Drozd chodzili do lasu, aby narąbać drewna, natomiast Kogucika zostawiali w domu, żeby go pilnował. Ten fakt wykorzystywał przebiegły Lis, który za każdym razem przychodzi ł pod okno i śpiewał Kogucikowi piosenki. Pomimo surowych napomnień przyjaciół, Kogucik wychylał się przez okno i w tym momencie był porywany przez Lisa, ale przyjaciele zawsze biegli mu na pomoc.

Bajka ta jest niezwykle pouczająca dla małego dziecka, ponieważ uczy, że nie wolno ufać każdemu, kogo spotyka się na swojej drodze.Dzieci chętnie uczestniczyły w rozmowie na temat obejrzanej bajki, same też odgrywały wyznaczone role oraz wyciągały z treści bajki właściwe wnioski. Wiedziały, że nie można rozmawiać z nieznajomymi i ufać im.

Dzieci i wychowawczynie z Oddziałów Przedszkolnych serdecznie dziękują Pani Wiesi i Ali za udział w zajęciach z elementami bajkoterapii i czekają na kolejne spotkanie.
Krystyna Dudek

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Polub nas na Facebooku:

Źródło: sp

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Piona #1944966 | 37.7.*.* 3 mar 2016 00:15

    moja Marta opowiadała mnie tął bajke jak nie mogłem spac ....

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages