Niedziela, 22 lipca 2018. Imieniny Magdaleny, Mileny, Wawrzyńca

Skąd się wzięły małpy w Internecie?

2016-02-28 15:34:13 (ost. akt: 2016-02-28 15:36:43)

Autor zdjęcia: Krystyna Bujnowska

Kto z nas w dzisiejszych czasach nie korzysta z Internetu? Chyba już wszyscy, a na pewno najmłodsi. Kto i dlaczego go wymyślił oraz jak doszło do tego, że nie możemy się bez niego obyć? I jak właściwie działa Internet? Co tak naprawdę oznacza adres internetowy i czego możemy się z niego dowiedzieć? Czy tytułowa „małpa” zawsze jest małpą, a może w różnych krajach zmienia się w inne zwierzęta?

Odpowiedź na te pytania oraz wiele innych otrzymali uczniowie klas trzecich ze Szkoły Podstawowej nr 3 na spotkaniu z młodymi stażystami w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Reszlu.

Na podstawie książki Artura Janickiego „Małpy w Internecie” Bogusia, Mirek, Daniel i Hubert pod kierunkiem pań z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Reszlu przygotowali scenariusz oraz przeprowadzili ciekawe zajęcia. Oprócz ciekawostek, stażyści w przystępny sposób wyjaśnili młodszym kolegom całkiem poważne sprawy, tłumacząc, co to jest transmisja cyfrowa albo ruting.

Zajęcia z pewnością poszerzyły horyzonty młodych uczniów. Omawiając surfowanie po Internecie, wirusy czy działanie internetowej wyszukiwarki, stażyści niepostrzeżenie wprowadzili słuchaczy w pasjonujący świat wiedzy. A co najważniejsze, pomogli młodszym kolegom w tym, jak korzystać z Internetu w sposób bezpieczny i efektywny.

Dziękujemy za zaproszenie paniom z Oddziału dla Dzieci MBP w Reszlu oraz młodym stażystom Bogusi Łagockiej, Mirkowi Jakubowskiemu oraz Danielowi Cieszyńskiemu za zaangażowanie oraz świetny kontakt z młodszymi kolegami.

Krystyna Bujnowska

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
 Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Polub nas na Facebooku:

Źródło: sp

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages