Sobota, 22 września 2018. Imieniny Maury, Milany, Tomasza

Ferie w reszelskim gimnazjum

2016-02-26 08:27:39 (ost. akt: 2016-02-26 08:32:35)

Autor zdjęcia: Gimnazjum nr 1 w Reszlu

W dniach od 1-5 lutego 2016 roku odbył się w gimnazjum obóz w ramach projektu teatralno-profilaktycznego pt. ,,Nie daj się namówić”, w którym wzięło udział 46 uczniów naszej szkoły. Rękę na pulsie trzymali nad wszystkim Anna Szewczyk, Wiktor Korzeniewski i Wojciech Petz.

W poniedziałek rano , 1 lutego zakwaterowaliśmy się w szkolnych pracowniach i od razu ruszyliśmy na zajęcia integracyjne. Część z nas uczestniczyła w ubiegłorocznym projekcie i my wiedzieliśmy, co nas czeka… Dla niektórych uczniów to było pierwsze spotkanie z teatrem i Wiktorem Korzeniewskim. Wiktor i p. Ania przedstawili nam plan pracy podczas warsztatów i od razu w ramach integracji grupy, dostaliśmy zadanie przygotowania w małych grupkach pod okiem ,,drugorocznych” krótkich etiud do sonetów Szekspira.

Po pysznej kolacji ruszyliśmy do pracy. Zajęcia zaczęliśmy od rozgrzewki, która miała na celu uruchomić naszą wyobraźnię, rozluźnić się i nauczyć panowania nad ciałem. Potem były warsztaty aktorskie. Najfajniejszym ćwiczeniem była praca w parach. Celem pracy w parach było wyrabianie zaufania do drugiego człowieka na scenie. Pracowaliśmy do nocy. Następnego dnia wstaliśmy z ogromnym zapałem do dalszej pracy. Zjedliśmy śniadanie, po czym ruszyliśmy na zajęcia taneczne z Wojtkiem. Zajęcia trwały do obiadu.

Następnie spotkaliśmy się z Wiktorem, by rozpocząć ćwiczenie pt. ,,Dzień ślepca”. Polegało ono na zorganizowaniu dla wybranych osób, które zostały ślepcami słuchowiska mającego wyostrzyć zmysły tj. węch, dotyk i pobudzić wyobraźnię. Mieliśmy również zajęcia z charakteryzacji, na których p. Ania uczyła nas jak wykonać małe „dzieło sztuki” na twarzy aktora, dowiedzieliśmy się jak podkreślić emocje, jak nadać charakter postaci poprzez charakteryzację.

Resztę dni spędziliśmy podobnie, na pracy nad scenariuszem, nauce piosenek oraz przyzwyczajaniu się do bycia na scenie. Mieszkaliśmy i pracowaliśmy w szkole przez 5 dni.
W ramach zajęć odbyły się warsztaty z terapeutą oraz szereg zajęć aktorskich, wokalnych i tanecznych. Zajęcia wymagały od nas dużej uwagi i skupienia. Nie było czasu na lenistwo. Pracowaliśmy nad kreatywnością, koncentracją, warsztatem aktorskim, wokalnym, tanecznym.

W ostatni wieczór odbyło się przydzielenie ról i próba przedstawienia sytuacji ze scenariusza na scenie.
Bardzo pracowicie, ale i przyjemnie spędziliśmy ten czas w szkole. Wiemy, że warto pracować nad sobą, nad własnymi lękami, rozwijać swoje umiejętności, talenty, wiemy, że zawsze powinniśmy stawiać sobie poprzeczkę jak najwyżej.

Natalia Szewczyk, Agnieszka Jaszczak, Magda Bielawska
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Piona #1944968 | 37.7.*.* 3 mar 2016 00:20

    myślałem że moja marta przyjedzie do mnie na ferie.....niestety mówi że ma dużo pracy i żebym był cierpliwy....i że nie odbiera jak dzwonie bo pracuje.....kurde dużo pracuje.....bardzo dużo.... Koledzy mówią do mnie rogaczu ...hmmm czemu??? Nie rozumiem ich....

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages