Sobota, 21 lipca 2018. Imieniny Danieli, Wawrzyńca, Wiktora

Odkrywali tajemnice lasu

2016-02-16 19:52:32 (ost. akt: 2016-02-16 19:59:10)

Autor zdjęcia: Krystyna Bujnowska

W poniedziałkowy poranek, 15 lutego 2016r. klasy trzecie ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Reszlu pojechały na wycieczkę do lasu w leśnictwie Grzybowo. Na miejscu przywitał i zaprosił do lasu leśniczy Adam Macełko.

Po ścieżce edukacyjno – przyrodniczej „Tajemnice lasu” oprowadził uczniów pan Grzegorz Męłgwa. Wykazał się on obszerną wiedzą, którą niełatwo znaleźć w zwykłych przewodnikach i poradnikach przyrodniczych. Uczniowie mieli możliwość utrwalenia wcześniej poznanych wiadomości oraz poszerzenia wiedzy na temat m.in. warstw lasu, gleby, zwierząt i roślin występujących w lesie oraz chronionych ich gatunków.

Dużym zainteresowaniem wśród uczniów cieszył się temat budek lęgowych. Na zakończenie niezwykle ciekawych zajęć potrafili powiedzieć na ich temat bardzo dużo. Uczniowie mogli zaobserwować tereny leśne, które zostały zajęte przez bobry.Temat porostów również zainteresował uczniów. Byli wśród nich tacy, którzy przewodnika po „Tajemnicach lasu” nie opuszczali na krok, słuchali z zaciekawieniem, a jeśli czuli niedosyt, zadawali pytania.

Na zakończenie uczniowie mogli ogrzać się przy ognisku, upiec kiełbaski oraz podzielić się wrażeniami. Miłym zaskoczeniem były niespodzianki przygotowane przez pana leśniczego.
Czy ta żywa lekcja przyrody uwrażliwi uczniów na piękno przyrody oraz pomoże w rozumieniu konieczności ochrony lasu okaże się w przyszłości?

Serdeczne podziękowania za zorganizowanie i przeprowadzenie żywej lekcji przyrody panom Adamowi Macełko i Grzegorzowi Męłgwa oraz panu Radosławowi Bondarowi za pomoc w opiece nad dziećmi w czasie wycieczki.
Joanna Piskosz
Polub nas na Facebooku:

Źródło: sp

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Piona #1934233 | 77.114.*.* 18 lut 2016 01:12

    A moja marta zna wszystkie tajemnicy laski:) Jesteś wyjontkowa Marta...Twuj Tomek

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages