Wtorek, 25 września 2018. Imieniny Aureli, Kamila, Kleofasa

Ciekawe ferie w SP 3 w Reszlu

2016-02-15 15:51:26 (ost. akt: 2016-02-15 15:56:22)

Autor zdjęcia: Krystyna Bujnowska

Ferie to czas odpoczynku od nauki, czas wolny, który można przeznaczyć na przyjemności. W tym roku wszyscy chętni mogli spędzić ferie w naszej szkole....

Z propozycji wypoczynku w pierwszym tygodniu ferii na terenie szkoły skorzystali uczniowie począwszy od oddziałów przedszkolnych, a skończywszy na szóstoklasistach.

Uczniowie mogli wyrabiać swoją sprawność fizyczną na zajęciach w sali gimnastycznej. Gry sportowe „Dwa ognie”, strzały do celu, rzuty na bramkę, rzuty do kosza mogły odbywać się dzięki dostępnej i wolnej sali.
Biorąc udział w zajęciach zespołowych, dzieci uczyły się współdziałania, wytrwałości, zdyscyplinowania i odpowiedzialności. A przede wszystkim zabawa wywoływała uśmiech na twarzach dzieci.

Na zajęciach w sali komputerowej uczyły się racjonalnie korzystać z komputera. Bezpiecznie korzystały z zasobów Internetu. Projektowały krzyżówki w edytorze tekstu Word. Wykorzystywały programy graficzne i projektowały plakaty pod hasłem „Ferie w szkole”. W ostatnim dniu wykonały prezentację multimedialną w programie Power Point na temat: „Moje ferie”. Chętnie rozwijały swoje zainteresowania i talenty.

W świetlicy szkolnej mogły rozwijać zdolności plastyczne. Wykonywały pracę plastyczną „Zima” z wykorzystaniem różnorodnych materiałów plastycznych. Poszerzały swoją wiedzę w grach edukacyjnych, planszowych i zręcznościowych. Uczniowie kierowali się zasadami wzajemnej życzliwości, uczciwości i pomocy.
Pobudzały swoją wyobraźnię i umiejętności aktorskie w szkolnym teatrzyku z użyciem kukiełek i pacynek. Zainscenizowały bajkę „Czerwony Kapturek”.

Zajęcia w ferie były okazją do integracji uczniów, propozycją ciekawie zagospodarowanego czasu wolnego, uczyły kreatywności, poszerzały wiedzę uczniów.

W drugim tygodniu ferii na terenie szkoły odbywały się zajęcia karate. Dzięki zaangażowaniu wielu nauczycieli wspólne gry i zabawy mogły się odbywać pod czujnym okiem wychowawców. Bardzo serdecznie dziękuję oddanym nauczycielom, którzy swój prywatny czas poświęcili zajęciom z dziećmi. Dziękuję paniom Dorocie Choromańskiej, Jolancie Wasilewskiej, Halinie Kwiatkowskiej, Jolancie Radomskiej, Bożennie Michalak, Małgorzacie Gardockiej, Joannie Piskosz oraz panu Januszowi Królowi.

W opiece nad dziećmi pomagali pani Małgorzata Kuszczak i pan Gaspar Jaśkiewicz.

Krystyna Bujnowska

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaPolub nas na Facebooku:

Źródło: sp

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages