Wtorek, 25 września 2018. Imieniny Aureli, Kamila, Kleofasa

Zespół Szkół w Reszlu rozszerza ofertę kształcenia

2016-01-28 15:57:35 (ost. akt: 2016-01-28 14:29:38)

Autor zdjęcia: Archiwum SP

Zespół Szkół im. Macieja Rataja w Reszlu podjął współpracę z Warmińsko-Mazurską Agencją Energetyczną sp. z o. o. i Uniwersytetem Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. Efektem ma być stworzenie nowych kierunków kształcenia.

28 stycznia 2016 r. w Zespole Szkół im. Macieja Rataja w Reszlu odbyło się podpisanie listu intencyjnego o współpracy z Warmińsko-Mazurską Agencją Energetyczną sp. z o. o. i porozumienia o współpracy z Uniwersytetem Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. Przedstawicielami stron byli: Prezes Warmińsko-Mazurskiej Agencji Energetyki Sp. z o. o. – Andrzej Koniecko, Dziekan Wydziału Nauk Technicznych – Dr hab. inż. Adam Lipiński, prof. UWM, Prodziekan Wydziału Nauk Technicznych – Prof. dr hab. inż. Dariusz Choszcz oraz (po stronie Szkoły i Powiatu) mgr Andrzej Lewandowski – Dyrektor Zespołu Szkół im. Macieja Rataja w Reszlu, Starosta Kętrzyński Ryszard Niedziółka i Wicestarosta Michał Krasiński.

Celem porozumienia z UWM jest współpraca w zakresie przedsięwzięć metodycznych 
i dydaktycznych realizowanych przez Uniwersytet, a w szczególności przez Wydział Nauk Technicznych na rzecz uczniów z Zespołu Szkół. Uniwersytet będzie wspierał inicjatywy merytoryczne i dydaktyczne podejmowane przez Zespół Szkół w związku z uruchomieniem tam nowego kierunku nauczania: Technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej. Zespół Szkół zobowiązuję się do promowania Wydziału Nauk Technicznych poprzez zapraszanie przedstawicieli Wydziału realizujących porozumienie na uroczystości szkolne i inne ważne wydarzenia w życiu Szkoły. Zamieszczanie informacji na stronie internetowej o współpracy z Wydziałem Nauk Technicznych i realizowanych na nim kierunkach kształcenia oraz organizowaniu Dni Wydziału w siedzibie Szkoły.

Poprzez podpisanie listu intencyjnego (z Warmińsko-Mazurską Agencją Energetyczną sp. z o. o.) partnerzy oświadczyli, że wspólnie będą dążyć do zapewnienia wysokiej jakości kształcenia uczniów poprzez: objęcie patronatem klas w zawodzie technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej w Zespole Szkół im. M. Rataja w Reszlu, podjęcie wspólnych działania promocyjnych, mających na celu propagowanie odnawialnych źródeł energii i nowego kierunku kształcenia, pomoc w odpowiednim przygotowaniu kadry pedagogicznej do prowadzenia zajęć teoretycznych i praktycznych, pomoc w wyposażeniu pracowni i warsztatów szkolnych w niezbędne pomoce dydaktyczne, wspólne organizowanie wyjazdów studyjnych i praktyk zawodowych dla uczniów, wspólne organizowanie lekcji poglądowych i tematycznych, podjęcie starań w zakresie zapewnienia absolwentom pracy w zawodzie technika urządzeń i systemów energetyki odnawialnej lub wsparcia w zakresie kontynuacji nauki.

Taka umowa o współpracy to już druga w przypadku szkół, dla których organem prowadzącym jest Powiat Kętrzyński. W maju poprzedniego roku starosta Ryszard Niedziółka wraz z dyrekcją Zespołu Szkół im. Marii Curie-Skłodowskiej w Kętrzynie podpisali list intencyjny o współpracy z Wojskową Akademią Techniczną w Warszawie.

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. [url=mailto:i.hrywna@gazetaolsztynska.pl] Pomogę: Igor Hrywna/url]
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages