Sobota, 22 września 2018. Imieniny Maury, Milany, Tomasza

Opowieść wigilijna z elementami bajkoterapii

2015-12-21 16:47:30 (ost. akt: 2015-12-21 16:49:10)

Autor zdjęcia: Krystyna Bujnowska

W przedostatni dzień pobytu w szkole klasy trzecie wraz z wychowawcami udały się do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Reszlu na ostanie już spotkanie głośnego czytania z elementami bajkoteapii. Książką przewodnią tym razem była „Opowieść wigilijna” w wydaniu dla dzieci Karola Dickensa.

Stary kupiec, Ebenezer Scrooge, znany ze swego skąpstwa, powraca w Wigilię Bożego Narodzenia do domu po pracy w swoim kantorze. Tam zjawia mu się duch jego wspólnika, Jakuba Marley'a, który ostrzega: jeśli Scrooge się nie zmieni, po śmierci czeka go wieczna męka. Zjawa zapowiada także odwiedziny trzech innych duchów, dzięki którym los starego skąpca może się odmienić. Duchy rzeczywiście przybywają i ukazują Ebenezerowi przeszłość, teraźniejszość i przyszłość (jeśli jego życie się nie zmieni).

Po tych wizytach skąpiec ulega wielkiej przemianie. Podwyższa pensję pracownikowi, opiekuje się jego kalekim synkiem, Małym Timem, i hucznie obchodzi każde Boże Narodzenie.

Po wysłuchaniu uczniowie klas trzecich rozmawiali o tym, że warto dzielić się dobrem z innymi. Nie jest bogaty ten, kto dużo posiada, lecz ten, który potrafi podzielić się swoim bogactwem z innymi. Wykonały piękne anioły, by podzielić się nimi z innymi.

Bardzo dziękujemy Paniom Wisławie Pietrzak i Alicji Dziemiańczyk, za pomysł i realizację spotkań z elementami bajkoterapii. Odbyło się 9 spotkań w 2015 roku, każde spotkanie perfekcyjnie przygotowane, zaplanowane i wzorowo przeprowadzone.
Krystyna Bujnowska

Polub nas na Facebooku:

Źródło: sp

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages