Wtorek, 25 września 2018. Imieniny Aureli, Kamila, Kleofasa

Mikołajki w "trójce"

2015-12-08 09:43:18 (ost. akt: 2015-12-08 09:48:49)

Tradycyjnie, tak jak każdego roku, Mikołaj nie zapomniał o grzecznych dzieciach w naszej szkole. Święto 6 grudnia w tym roku kalendarzowym wypadało w niedzielę, więc wszystkie dzieci z niecierpliwością wyglądały i nasłuchiwały już w piątek, czy czasami wcześniej nie pojawi się dostojny gość.

Tego dnia, czyli w piątek, odwiedził tylko najmłodsze dzieci w oddziałach przedszkolnych.
Wszystkie dzieci Mikołaja kochają
Wszystkie dzieci na Niego czekają.
Moc prezentów każdemu przyniesie,
Każe dziecko z prezentów się cieszy…

Tak śpiewały dzieci z Oddziałów Przedszkolnych czekając na spotkanie ze Świętym Mikołajem. 4 grudnia był dla przedszkolaków dniem niezapomnianym i jednym z najbardziej oczekiwanych przez dzieci dni w roku.

Mikołajki zorganizowane przez grupę artystyczną „Odjazdowe Imprezy” były świetną rozrywką w gronie rówieśników. Gry i zabawy proponowane przez prowadzących to wspaniała metoda doskonalenia koordynacji ruchowej i ogólnej sprawności fizycznej. Program imprezy był dynamiczny i kreatywny, prowadzący oferowali dużo dobrej muzyki, a tańce połączone były z zabawami ruchowymi, takimi jak wyścigi z balonami czy przeciąganie liny.

Kulminacyjnym punktem była wizyta Świętego Mikołaja. Wszystkie dzieci przeżywały to spotkanie. Na niejednej twarzy można było zobaczyć niepewność, obawę, nawet lęk. Trwało to jednak krótko. Dzieci dzielnie zaśpiewały przygotowaną piosenkę, opowiadały o zabawach w przedszkolu i oczywiście chwaliły się, że są bardzo grzeczne. Nie lada atrakcją była możliwość dotknięcia siwej brody przybysza z Laponii.

W poniedziałek, 7 grudnia, Mikołaj w towarzystwie śnieżynek odwiedził wszystkie pozostałe klasy, a także zajrzał do pracowników szkoły. Spotykał się również z dziećmi na przerwach. W każdym miejscu był witany bardzo radośnie. Uczniowie zostali obdarowani bardzo praktycznymi i trwałymi prezentami. Były to kolorowe kubki z logo szkoły z widniejącym pod tablicą szkolną napisem:
Nauka bywa ciekawsza od bajek. Trzeba tylko słuchać i uważnie patrzeć”.

Klasy trzecie w piątek tradycyjnie jak co roku po lekcjach udały się z okazji „mikołajek” na wycieczkę szkolną do Mikołajek. Chętni uczniowie skorzystali z atrakcji Parku Wodnego Tropikana oraz Salonu Gier i Zabaw w Mikołajkach. Pod czujnym okiem wychowawczyń wesoło i atrakcyjnie spędziły piątkowe popołudnie i wieczór. To również był prezent z okazji 6 grudnia-imienin Mikołaja.

Dziękujemy wszystkim Rodzicom, zaangażowanym w pracę w Radzie Rodziców za poświęcony czas. To właśnie Oni nie szczędzą czasu popołudniami, spotykają się w murach szkoły i zastanawiają, co można zrobić, by sprawić radość dzieciom. Potem te pomysły wdrażają w życie i efekt jest fantastyczny. Najmłodsi uwielbiają Dzień Świętego Mikołaja, ponieważ wiąże się on z otrzymywaniem miłego prezentu. Mamy nadzieję, że Święty Mikołaj z dużym workiem podarków odwiedzi nas ponownie w wigilijny dzień.
organizatorzy

Polub nas na Facebooku:

Źródło: sp

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages