Sobota, 21 lipca 2018. Imieniny Danieli, Wawrzyńca, Wiktora

Kłopoty Burka z podwórka

2015-12-07 11:42:39 (ost. akt: 2015-12-07 11:43:36)

Autor zdjęcia: Krystyna Bujnowska

W listopadzie w Oddziałach Przedszkolnych przy Szkole Podstawowej nr 3 w Reszlu odbyło się kolejne spotkanie z literaturą dziecięcą czytaną dla najmłodszych przez rodziców.

W związku ze zbliżającą się zimą poruszana jest tematyka zwierząt, które wymagają szczególnej opieki w tym okresie. Dlatego zaproszeni rodzice – Marta Bober, Jadwiga Dąbrowska i Emilia Ciepłucha przeczytali utwór Lucyny Krzemienieckiej pt. ,,Kłopoty Burka z podwórka”, którego treści uwrażliwiły dzieci na potrzeby opiekowania się zwierzętami zwłaszcza w okresie zimowym.

Przedszkolaki bardzo chętnie wypowiadały się na temat treści utworu, oceniały postępowanie ludzi względem psa Burka oraz wyraziły chęć dbania o swoje czworonogi i pomagania im w potrzebie. Podczas wykonywania pracy plastycznej wykazały się znajomością figur geometrycznych, z których układały budę dla psa, poznały wyrazy do czytania globalnego: buda, Burek i Franek. Potrafiły również ułożyć według kolejności zdarzeń historyjkę obrazkową do treści utworu.Dzieci podczas tego spotkania miały okazję do wzbogacenia wiadomości a także rozwijania aktywności twórczej.

Wychowawczynie i dzieci z Oddziałów Przedszkolnych składają serdeczne podziękowania zaangażowanym rodzicom i z niecierpliwością czekają na kolejne spotkanie.
Krystyna Dudek

Polub nas na Facebooku:

Źródło: sp

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages