Wtorek, 25 września 2018. Imieniny Aureli, Kamila, Kleofasa

Rycerze w SP 3 w Reszlu

2015-12-04 12:17:09 (ost. akt: 2015-12-04 12:21:19)

Autor zdjęcia: Krystyna Bujnowska

3 grudnia uczniowie klas 4-6 wzięli udział w Żywej lekcji historii „Od Mieszka I do Bolesława Krzywoustego” przygotowanej przez bractwo rycerskie z Torunia.

Prezentacja historyczna w atrakcyjny sposób przybliżyła uczniom czasy pierwszych Piastów. Prowadzący potrafił zainteresować uczniów opowieściami o życiu plemion słowiańskich zamieszkujących tereny Polski w średniowieczu. Przyjęta przez prowadzącego forma dialogu dała możliwość uczniom klas starszych wykazania się już posiadaną wiedzą na temat czasów piastowskich.

Opowieści, okraszone dowcipem i humorem dostarczyły uczniom nowej wiedzy, ciekawostek historycznych, a także rozbawiły zebraną dziatwę. W takiej atmosferze uczniowie dowiedzieli się o zajęciach dawnych Słowian, przybliżone zostały zapomniane dziś zawody takie jak: bednarz, płatnerz, kowal czy bartnik. W programie zaprezentowano dawne stroje, wygląd i broń wojów. Dużym zainteresowaniem cieszyły się walki wojowników słowiańskich, a także scenki historyczne z udziałem uczniów wplecione w opowieści o bitwach i ważnych wydarzeniach historycznych z czasów panowania Bolesława Chrobrego kończąc na rządach Bolesława Krzywoustego.

Na koniec odbył się konkurs wiedzowy. Biorący w nim udział Maciek Majewski z kl. 5b, Damian Zelma z kl. 6a, Amelia Popiołek z kl.6a, Dawid Rakiel z kl. 6a i Maciek Kowalski z kl. 5b wykazali się dużą wiedzą historyczną, a w nagrodę otrzymali bite na miejscu denary. Największą atrakcją była możliwość obejrzenia zgromadzonych przedmiotów, strojów, broni z prezentowanych czasów średniowiecznych. Taka lekcja historii na długo pozostanie w pamięci uczniów.
Małgorzata Gardocka

Polub nas na Facebooku:

Źródło: sp

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages