Niedziela, 22 lipca 2018. Imieniny Magdaleny, Mileny, Wawrzyńca

Heca na cztery łapy, czyli dogoterapia w Reszlu

2015-11-14 11:07:44 (ost. akt: 2015-11-14 11:10:49)

Autor zdjęcia: Krystyna Bujnowska

Do Oddziałów Przedszkolnych przy Szkole Podstawowej nr 3 w Reszlu przybyli niezwykli goście: Ewa Kuźnicka wraz ze swoją suczką Milką rasy Cavalier King Charles Spaniel.

W trakcie trwających około godziny zajęć dzieci dowiedziały się jak należy dbać o psa, wyprowadzać go na spacer, jak prawidłowo karmić, w jaki sposób sprzątać po swoim pupilu. Nie zabrakło także praktycznego pokazu dotyczącego pielęgnacji czworonoga. Dla chłopców najlepszą zabawą były oczywiście aporty, dziewczynki chętnie czesały, głaskały, prowadzały pieska na smyczy. Dzieci poprzez zabawę z psem rozwijały ogólną sprawność ruchową.

Nagrodą za aktywne uczestniczenie na zajęciach były pieczątki z pieskiem oraz obrazki do kolorowania. W czasie zajęć przedszkolaki mogły osobiście doświadczyć łagodności psa, który cierpliwie wysłuchiwał wydawanych mu poleceń, a przede wszystkim bardzo posłusznie je wykonywał. Niespodzianką był pokaz świnki morskiej rasy skinny o imieniu Taner. Ten gryzoń to wesołe, ciekawskie, lubiące kontakt z ludźmi zwierzątko. Przez zawyżoną temperaturę ciała Taner jest miły i ciepły w dotyku.

Dzięki profesjonalizmowi instruktorki i obecności uroczej i świetnie wyszkolonej Milki było to bardzo kształcące spotkanie. Zajęcia poprowadzone były w sposób atrakcyjny i przystępny dla małych dzieci. Tego typu zajęcia pozwalają dzieciom na poszerzanie wiedzy o świecie zwierząt, rozwijają empatię i cierpliwość, niwelują lęki i napięcia związane z kontaktem ze zwierzęciem.
Joanna Maksymiuk


Polub nas na Facebooku:

Źródło: sp

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages