Piątek, 20 lipca 2018. Imieniny Fryderyka, Małgorzaty, Seweryny

W świecie literatury dziecięcej

2015-10-29 07:03:14 (ost. akt: 2015-10-29 07:05:19)

Autor zdjęcia: Krystyna Bujnowska

Głośne czytanie rozwija język, pamięć, wyobraźnię. Czytanie kilkulatkowi rozbudza w nim ciekawość świata i pomaga mu zrozumieć siebie i innych.

Kluczem do sukcesu jest wiedza, a kluczem do wiedzy i sprawności umysłu jest czytanie. Nawyk czytania i zapał do książek trzeba kształcić od najmłodszych lat czytając dziecku na głos. Głośne czytanie to nie tylko tekst książki, to także miły głos czytającego, bliski kontakt dający dziecku poczucie bezpieczeństwa, wspólny uśmiech, niepowtarzalny nastrój chwili. Czytając dziecku otwieramy przed nim wiele możliwości, z którymi wchodzi w dorosłe życie. Dzieci, którym czytano potrafią mądrzej myśleć, mają większą wiedzę, podejmują trafne decyzje, zwykle radzą sobie w szkole, w życiu i w późniejszej pracy.

W roku szkolnym 2015/2016 priorytetem Ministerstwa Edukacji jest rozwijanie kompetencji czytelniczych oraz upowszechnianie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. W związku z tym Oddziały Przedszkolne przy Szkole Podstawowej nr 3 wprowadziły zwyczaj słuchania czytanych przez dorosłych – rodziców, członków rodziny lub osób znanych w społeczności lokalnej – pozycji z literatury dziecięcej.

Pierwsze spotkania odbyły się pod koniec września. Zaproszeni rodzice – Barbara Zelma, Monika Kilanowska i Piotr Pihan - przeczytali wiersz Juliana Tuwima „Lokomotywa” – genialny utwór łączący w sobie elementy kunsztu poetyckiego z dźwiękiem ,emocjami i ruchem. Potem były wspólne zabawy i praca plastyczna. Mamy naszych maluchów częstowały dzieci słodyczami, a pan Piotr obdarował najbardziej zasłuchanych odbiorców książkowymi podarunkami.

Dzieci i wychowawczynie z Oddziałów Przedszkolnym składają serdeczne podziękowania zaangażowanym rodzicom. Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie z książką czytaną przez rodziców w przedszkolu.
Joanna Maksymiuk

Polub nas na Facebooku:

Źródło: sp

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages