2015-10-26 14:18:50(ost. akt: 2015-10-26 15:21:51)
Zdjęcie stanowi ilustrację do tekstu.

Autor zdjęcia: Archiwum

Spośród wszystkich drużyn piłkarskich powiatu kętrzyńskiego miniony weekend do udanych zaliczą tylko piłkarze Granicy Kętrzyn i reszelskich Orląt. Jeszcze Tytan zremisował w klasie A - reszta niestety "do tyłu".
O pierwszym w tym sezonie zwycięstwie Granicy pisaliśmy osobno (TUTAJ). Drugi z naszych trzecioligowców MKS Korsze przegrał w sobotę ze Zniczem Biała Piska 2:0, obie bramki (jedna z rzutu karnego) tracąc pomiędzy 55., a 59. minutą. A zatem w niespełna pięć minut. Po 14. kolejkach MKS jest na przedostatnim miejscu w tabeli. Zamyka ją Granica.

"Orły" zwycięskie, "Wilczki" minimalnie gorsze od rywala
Nie zwalniają Orlęta w rozgrywkach klasy okręgowej. W niedzielę drużyna z Reszla w starciu z outsiderem zanotowała kolejne zwycięstwo (2:0, Start Kruklanki). Przy remisie Błękitnych Pasym w Górowie Iławeckim pozwoliło "Orłom" uciec Cresovii na 6 punktów w tabeli.

Druga nasza drużyna - Wilczek Wilkowo - zanotowała porażkę w Bartoszycach z tamtejszą Victorią. Piłkarze Wilczka przegrali 1:0 i po 14. kolejkach z dorobkiem 18. punktów zajmują 10. miejsce w tabeli rozgrywek.

Grali też w A i B klasie...
W klasie A drużyny z powiatu kętrzyńskiego nie mogą zaliczyć tej kolejki do udanych, mimo, że obie przystępowały do swoich spotkań w roli gospodarza. Przegrały zarówno rezerwy Granicy Kętrzyn (0:2 z MKS Ruciane-Nida), jak i Juranda Barciany (3:5 z Pogonią Ryn). W swojej grupie Granica II zajmuje po 9. kolejkach 5., a natomiast Jurand 9. miejsce.

Tytan Łankiejmy jest jedynym - po wycofaniu się GLZS Srokowo - naszym reprezentantem w grupie I warmińsko-mazurskiej klasy B. Remisując z najsłabszym w rozgrywkach KS Łabednik, zespół z Łankiejm nie wykorzystał szansy na doskoczenie do czołówki na bezpieczny dystans i tracą 4. punkty do trzech wyżej notowanych rywali.