Sobota, 22 września 2018. Imieniny Maury, Milany, Tomasza

Koncert inspirowany muzyka ludową

2015-10-17 11:06:48 (ost. akt: 2015-10-17 11:14:15)

Autor zdjęcia: Krystyna Bujnowska

Po raz pierwszy w nowym roku szkolnym uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 uczestniczyli w koncercie muzycznym przygotowanym przez Agencję Artystyczną „Mat”.

Koncert w szkole uświetnił występ zespołu w składzie Paweł Grzywacz – śpiew, Waldemar Wiśniewski – śpiew, gitara, Dominik Skwarczyński – keyboard, Konrad Kozubowski – prowadzenie, skrzypce.
Tematem spotkania była muzyka folkowa i folk-rockowa. Głównym celem, przybliżenie sylwetki Oskara Kolberga i jego działalności, jako etnografa. Uczniowie wysłuchali znane melodie ludowe w oryginalnych i rockowych opracowaniach.

Słuchacze dowiedzieli się, że początki folkowego grania miały miejsce w Stanach Zjednoczonych w latach 1940-1950 ich źródłem były muzyka cantry i westernów. W Polsce na wzór amerykański, jako pierwsza w folkowym brzmieniu zaczęła tworzyć grupa „No To Co”. Zespół działał w latach 1967-82. Od tego czasu w kraju bardzo popularny stał się właśnie ten rodzaj muzyki, takie brzmienia można usłyszeć w piosenkach „Skaldów”czy zespołu „2+1”. Obecnie także wielu muzyków ma w swoim repertuarze wykonania folkowe czy folk- rokowe. Dzieci wysłuchały utworów ”Mój przyjacielu” Krzysztofa Krawczyka, „Wiła wianki” grupy „Bratanki”.

Na koniec spotkania odbył się Turniej Wiedzy o Muzyce, w którym brali udział uczniowie: Kornel Kaleciński, Dominik Rejniak z kl. IVB i Martyna Bułak z kl. VIB. Zwycięzcą został Kornel Kaleciński. Gratulujemy.
Marta Lewczuk-DaligaCzytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Źródło: sp

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages