Niedziela, 22 lipca 2018. Imieniny Magdaleny, Mileny, Wawrzyńca

Obchody Dnia Edukacji w reszelskiej "Trójce"

2015-10-15 07:26:53 (ost. akt: 2015-10-15 08:47:01)

Autor zdjęcia: Krystyna Bujnowska

14 października to jedna z tych dat, o której w szkole nie da się zapomnieć. Rocznica upamiętniająca dzień ustanowienia Komisji Edukacji Narodowej zawsze obchodzona jest w sposób wyjątkowy. W reszelskiej placówce od kilu tygodni trwały już przygotowania do tego wyjątkowego dnia.

Uczniowie klas szóstych i piątych oraz klas młodszych pod bacznym okiem pań reżyserek szlifowali przygotowywany program artystyczny.

Tego dnia, w odświętnie wyglądającej szkolnej sali gimnastycznej, na uroczystej akademii zgromadzili się zaproszeni goście: Wiceburmistrz Reszla Jerzy Bajorek, Ksiądz Prałat Krzysztof Bumbul, wiceprzewodnicząca Rady Rodziców Anna Kowalska, emerytowani nauczyciele i pracownicy szkoły.

W pierwszej kolejności odbyła się część oficjalna, którą rozpoczęto wprowadzeniem sztandaru szkoły i odśpiewaniem hymnu państwowego. Następnie głos zabrała dyrektor szkoły anuta Baten, która posługując się piękną i jakże trafną metaforą, porównującą szkołę do okrętu, a pracowników do załogi, mówiła o funkcjonowaniu instytucji, a także o wartościach, jakie są przez nią niesione. Pani Dyrektor skierowała do nauczycieli słowa uznania oraz serdeczne podziękowania za trud, jaki wkładają w wychowanie i edukację szkolnej dziatwy. Szczególne podziękowania i życzenia popłynęły do pracowników emerytowanych.

Wiele ciepłych słów i życzeń padło również z ust zaproszonych gości, były kwiaty, podziękowania i słowa uznania w stosunku do dyrekcji, nauczycieli i pracowników naszej szkoły. Dzień Edukacji Narodowej to również okazja do wręczenia nagród wyróżniającym się nauczycielom.


Nagrody Burmistrza Reszla otrzymali: Danuta Baten, Krystyna Bujnowska, Małgorzata Gardocka, Jolanta Radomska, Dorota Choromańska, Anna Płotast, Wojciech Jałoszewski. Nagrody Dyrektora Szkoły otrzymały: Dorota Borejko, Agnieszka Węglarska, Anna Łachmańska, Jolanta Wasilewska, Alina Szmul, Joanna Maksymiuk, Marta Lewczuk-Daliga.

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Po części oficjalnej odbyła się część artystyczna, w której uczniowie przedstawili humorystyczne scenki z życia szkolnego. Znakomita gra aktorska dzieci oraz żartobliwe teksty, u każdego widza wywoływał uśmiech. Kolejno z programem folklorystycznym wystąpili „Mali Reszelanie”. Dziewczynki z klas II-III w przeuroczy sposób zaprezentowały kilka tańców i piosenek warmińskich i nie tylko. Wszyscy występujący otrzymali gromkie brawa, co może świadczyć o tym, że cały program artystyczny został przyjęty przez publiczność z entuzjazmem.

Na koniec dyrektor szkoły podziękowała występującym uczniom i osobom, które przygotowały uroczystość Annie Płotast, Magdalenie Urbanowicz, Marlenie Jałoszewskiej, Marcie Lewczuk-Dalidze, Jolancie Wasilewskiej, Dorocie Borejko, Panom Mirosławowi Bogdanowiczowi, Łukaszowi Pyrzakowi, Wojciechowi Jałoszewskiemu.

Impreza zakończyła się poczęstunkiem i spotkaniem towarzyskim wszystkich pracowników szkoły i emerytów.
Marta Lewczuk-DaligaCzytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Źródło: sp

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages