Wtorek, 25 września 2018. Imieniny Aureli, Kamila, Kleofasa

Darmowe podręczniki w bibliotece szkolnej

2015-10-13 16:38:55 (ost. akt: 2015-10-13 09:58:08)

Autor zdjęcia: Krystyna Bujnowska

Zgodnie z nową „Ustawą podręcznikową z dnia 30 maja 2014r.” w roku szkolnym 2014/2015 biblioteka szkolna w Szkole Podstawowej nr 3 w Reszlu, przyjęła 393 egzemplarze darmowych podręczników dla uczniów kl. I i 350 ćwiczeń. W tym roku szkolnym 2015/2016 darmowe podręczniki trafiły do uczniów klas I oraz II i IV.

Na obecną chwilę biblioteka przyjęła już 909 egzemplarzy podręczników, zaś przygotowała i wypożyczyła zachowując całą procedurę wypożyczeń 1002 egzemplarze i nie jest to koniec ponieważ Ministerstwo Edukacji Narodowej na bieżąco opracowuje podręczniki, które trafią jeszcze w tym roku szk. do rąk uczniów. Spodziewana liczba nadejścia przyszłych podręczników to 505 egzemplarzy. Łączna liczba przyjętych i planowanych jeszcze przyjęć podręczników do biblioteki w tym r. szk., to 1409 egzemplarzy, zaś wypożyczonych, to 1586 egzemplarzy.

Używalność darmowego podręcznika przewidziana jest przez MEN na trzy lata. I tu ogromna prośba do rodziców i uczniów o ich poszanowanie zgodnie z „Regulaminem wypożyczeń darmowych podręczników”, żeby przyszli użytkownicy również cieszyli się i uczyli z ładnych zadbanych książek. Trzeba też pamiętać, że te 1586 egzemplarzy, pod koniec roku szkolnego w czerwcu, po dokonanej przez bibliotekę szczegółowej ocenie zniszczenia, z powrotem trafi na półki do biblioteki szkolnej. Wspomnę też o ćwiczeniach które trafiły już do uczniów (w ilości 1250 egzemplarzy) i trafią jeszcze (w ilości 340 egzemplarzy).

Jak widzimy sami jest to ogromna pomoc dla rodziców, a zawłaszcza dla rodzin wielodzietnych. Biblioteka szkolna przypomina i informuje, iż darmowe podręczniki i ćwiczenia trafiają do uczniów do 15 roku życia zgodnie z ustawą, za pokwitowaniem rodzica lub prawnego opiekuna, dlatego też tak ważne są wizyty rodziców na wywiadówkach w szkole lub ich kontakt indywidualny.
Małgorzata Krajewska

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Źródło: sp

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages