Czwartek, 19 lipca 2018. Imieniny Alfreny, Rufina, Wincentego

Baśnie Dalekiego Wschodu i wizyta w lesie

2015-10-13 08:23:35 (ost. akt: 2015-10-13 08:32:04)

Autor zdjęcia: Krystyna Bujnowska

12 października klasy drugie i trzecie z SP nr 3 w Reszlu wybrały się do Kętrzyna na spektakl teatralny pt. „Baśnie Dalekiego Wschodu”. Sztukę wystawiali aktorzy z Narodowego Teatru Edukacji z Wrocławia. Są to znani już nam aktorzy, którzy odwiedzają nasze strony kilka razy w roku. Swą grą zasługują na uznanie i podziw widza.

Tym razem głównym bohaterem opowiadania był jeden z najbardziej znanych i lubianych podróżników Dalekiego Wschodu - żeglarz Sindbad. Odważny i szlachetny Sindbad porwał młodych widzów w niesamowitą podróż w nieznane, w poszukiwaniu sposobu zdjęcia zaklęcia rzuconego na swego ukochanego brata przez złego Dżina. Dzięki swej mądrości i przebiegłości Sindbad pokonał wszelkie przeciwności losu i odnalazł spokój i szczęście.

Spektakl pokazał dzieciom niezwykły świat Dalekiego Wschodu, przybliżył kulturę orientu oraz panujące tam zwyczaje. Wyruszając w tą tajemniczą podróż, młody odbiorca poznał świat przyjaźni, miłości, ale też ciężkich prób i wielu kłopotów.

Po duchowej uczcie w teatrze klasy drugie wróciły do szkoły, a klasy trzecie spotkały się w Św. Lipce na ścieżce edukacyjnej z panią leśnik Wiesławą Pręcikowską. Była to bardzo pouczająca i doskonale przeprowadzona lekcja przyrody w terenie. Dzieci zostały zapoznane z bogactwem jesiennego lasu, odkrywały skarby jesieni, pokarm dla leśnych zwierząt. Zostały podzielone na grupy zadaniowe, by w ten sposób lepiej zmobilizować ich do pracy. Były słodkie nagrody, kolorowe zakładki, przepustki-paszporty wstępu do lasu. Na zakończenie wycieczki w szkółce leśnej czekało już na wszystkich uczestników rozpalone ognisko. Tam dzieci mogły upiec kiełbaski i porozmawiać o tym, czego nauczyły się tego dnia. Każdy chętny uczeń w nagrodę otrzymał od pani leśnik sadzonkę wybranego drzewa, którą zobowiązał się posadzić na działce.

Dzień był wyjątkowy, rześki, dzieci bardzo miło wspominały wycieczkę. Była to realizacja podstawy programowej w innej, ale jakże interesującej formie. Każdy młody uczestnik znalazł w tej bogatej formie coś dla siebie.

Krystyna Bujnowska


Polub nas na Facebooku:

Źródło: sp

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages