Poniedziałek, 10 grudnia 2018. Imieniny Danieli, Bohdana, Julii

Święto Pierwszaków z SP3 w Reszlu

2015-10-06 13:25:41 (ost. akt: 2015-10-06 13:38:25)

Autor zdjęcia: Krystyna Bujnowska

Dzień 2 października był wielkim świętem naszych pierwszoklasistów. Tego dnia w uroczystości ślubowania wzięły udział aż cztery klasy pierwsze.

Uczniowie przygotowywali się do niej od początku roku szkolnego. Uczyli się tekstów wierszyków i piosenek, wytrwale ćwiczyli przed tak ważną w ich życiu uroczystością. Uroczystością rozpoczynającą ich szkolną wędrówkę w poszukiwaniu wiedzy i wielkich przyjaźni, kończącą niestety czas beztroskich zabaw.

Tego dnia już od samego rana panowała w szkole niezwykle świąteczna atmosfera. Uczniowie wszystkich klas pierwszych ubrani w galowe stroje, w kolorowych biretach na głowach, w asyście swoich starszych kolegów z klas szóstych, weszli na przepięknie udekorowaną salę gimnastyczną. Tam przywitali ich licznie przybyli na tę uroczystość goście: rodzice, starsze rodzeństwo i opiekunowie.

Po wprowadzeniu pocztu sztandarowego i odśpiewaniu hymnu narodowego przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Maja Pieniak oddała głos dyrektor Danucie Baten, która powitała gorąco rodziców, krewnych, opiekunów oraz wychowawczynie pierwszaków.

Szczególnie ciepłe słowa skierowała do uczniów klas pierwszych, dodając im otuchy przed pierwszym szkolnym występem, życzyła aby ich przygoda ze szkołą była jedną z piękniejszych w ich życiu. Następie głos zabrała przedstawicielka Rady Rodziców Agnieszka Jachimowicz, która złożyła pierwszakom życzenia słowami pięknego wiersza.

Po wystąpieniach, głos zabrali bohaterowie piątkowej uroczystości, prezentując zgromadzonym na sali gościom swoje programy artystyczne. Pięknie wyrecytowane przez dzieci wiersze oraz zaśpiewane piosenki, zostały nagrodzone gromkimi brawami. To dowód na to, że dzieci są już gotowe do rozpoczęcia sumiennej pracy w szkole.

Po zakończeniu części artystycznej panie dyrektorki Danuta Baten i Krystyna Bujnowska przyjęły grupę dzieci do grona społeczności szkolnej. W niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym pierwszaki ślubowały być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom.

Po złożeniu ślubowania panie dyrektorki dokonywały symbolicznego pasowania na „ucznia”. — Pasuję Cię na ucznia… — mówiła pani dyrektor, dotykając ołówkiem jak czarodziejską różdżką ramienia każdego pierwszaka. Następnie uczniowie podchodzili do miejsca, w którym wychowawczynie klas pierwszych wręczały im dyplomy i legitymacje szkolne a rodzice i opiekunowie słodkie rożki obfitości.

Na zakończenie uroczystości ślubowania odbyła się sesja zdjęciowa w iście Hollywoodzkim stylu. Pełni wrażeń, w towarzystwie wzruszonych rodziców, pierwszoklasiści udali się do swoich domów.

Jolanta RadomskaCzytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: sp

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages