Madonna w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Reszlu

2015-10-03 12:28:01(ost. akt: 2015-10-03 12:33:44)

Autor zdjęcia: Krystyna Bujnowska

Madonna w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Reszlu…?! Oczywiście, że nie jako koncertująca gwiazda. Książka, której autorką jest znana wokalistka Madonna, pojawiła się na półkach reszelskiej biblioteki. 29 września 2015, korzystając z zaproszenia, uczniowie klas III mieli okazję zapoznać się z fabułą jednej z pięciu napisanych przez Madonnę książek.
Klasy trzecie z naszej szkoły w roku szkolnym 2015/2016 kontynuują spotkania edukacyjne z elementami bajkoterapii w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Reszlu. Bajki terapeutyczne pokazują jak można sobie radzić w trudnych sytuacjach i przedstawiają pewne wzorce postępowania. Sprawiają, że dzieci zaczynają bardziej rozumieć świat, w którym żyją, przestają czuć się samotne, nieszczęśliwe i zagubione.

„Angielskie Różyczki”, to opowieść o czterech jedenastoletnich dziewczynkach, które są najlepszymi przyjaciółkami i które są bardzo zazdrosne o Binah - dziewczynkę z sąsiedztwa, bardzo ładną i często chwaloną przez dorosłych. Zawiść powoduje, że przechodzą obok niej obojętnie, obmawiają ją po kątach. Dziewczynka chodzi z tego powodu smutna i samotna. Na szczęście, z pomocą przychodzi dobra wróżka, która zabiera cztery przyjaciółki w magiczną podróż i pokazuje im, jak bardzo rzeczywistość różni się od ich wyobrażeń. Okazuje się, że Binah nie ma matki, wszystkie prace domowe musi wykonywać sama, nie ma naprawdę nikogo bliskiego.

Po wysłuchaniu bajki, uczniowie odpowiadali na pytania , dzielili się swoimi odczuciami, mówili o swoich domowych obowiązkach i wypisali je na tablicy, pisali dyskretnie i anonimowo czego zazdroszczą swoim kolegom, koleżankom. Elementem wyzwalającym nadmiar energii , była zabawa w „rzucanie poduszkami”.

Problem zazdrości wśród nastolatek i nastolatków jest dosyć powszechnym zjawiskiem, nie można go nie zauważać i trzeba o tym rozmawiać. Pisząc tę książkę Madonna przywołała jedno ze swoich wspomnień z dzieciństwa. Opowiada: „Jako dziecko byłam zawistna wobec innych dziewczynek, zazdrościłam im wielu rzeczy; tego, że miały matki, że były ładniejsze lub bogatsze. Dopiero, kiedy dorośniesz przekonasz się, że pielęgnowanie takich uczuć, to tylko strata czasu”.

Warto rozmawiać z dziećmi na temat ich problemów, oczekiwań i marzeń oraz uczyć funkcjonowania w rzeczywistym świecie.

Dziękujemy Paniom: W. Pietrzak i A. Dziemiańczyk za koncertowe przygotowanie spotkania.

H. Kwiatkowska – pedagog szkolny, J. Piskosz, A.Kilanowska- praktykantka.

Czytaj e-wydanie





Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna


Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: sp

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5