Czwartek, 26 listopada 2020. Imieniny Leona, Leonarda, Lesławy

Święto ziemniaka dzisiaj mamy, na pieczone ziemniaki czekamy!

2015-09-24 16:45:20 (ost. akt: 2015-09-24 11:48:55)

Autor zdjęcia: Krystyna Bujnowska

Pod takim hasłem w tym roku szkolnym uczniowie klasy II b ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Reszlu obchodziliŚwięto Pieczonego Ziemniaka w pierwszym dniu kalendarzowej jesieni.

W trakcie pierwszej godziny lekcyjnej uczniowie rozmawiali na temat zmian zachodzących w przyrodzie jesienią oraz prac wykonywanych przez rolników na polacho tej porze roku. Wysłuchali również „Bajki o ziemniaku”, z której dowiedzieli się o pochodzeniu tego warzywa. Następnie o godz. 9.00 wraz z opiekunami wyruszyli do Klewna, na zajęcia do gospodarstwa wiejskiego Państwa Bieńkowskich.

Uczennica klasy II b Asia, u której gościliśmy, pokazała nam jesienne pole, łąkę, sad oraz zwierzęta wiejskie. Przygotowała też plansze z naklejonymi liśćmi i nazwami drzew, z których one pochodzą. Pokazała również maszyny rolnicze, które cieszyły się dużym zainteresowaniem zwłaszcza wśród chłopców. Mali detektywi pod kierunkiem koleżanki poszukiwali też w sadzie wśród drzewek i krzewów ukrytych tam słodkości.

Najważniejszą częścią imprezy było spożywanie pieczonych ziemniaków przygotowanych przez mamę Asi oraz konkurencje sportowe, oczywiście z ziemniakami w roli głównej: „Sadzenie ziemniaków”, „Kelnerzy”, „Rzut ziemniakiem do miski”, „Paczka z ziemniakami”, „Skakanka”,„Gorący kartofel” oraz„Obieranie ziemniaków”. Na zakończenie odbyło się tez ognisko i pieczenie kiełbasek.

Piękna pogoda, dobre humory i ciekawe konkurencje sportowe zagwarantowały nam udaną zabawę. Z żalem opuszczaliśmy miejsce imprezy, bo bawiliśmy się tam świetnie w rodzinnej atmosferze. Do szkoły wróciliśmy nieco zmęczeni maszerowaniem, ale bardzo zadowoleni i pełni wrażeń.

W imieniu własnym i uczniów klasy II b dziękuję Pani Grażynie Bieńkowskiej za tak miłe nas przyjęcie i wspaniałą gościnę. Dziękuję również rodzicom, za pomoc w zapewnieniu bezpieczeństwa uczniom w czasie wycieczki oraz za aktywne uczestnictwo w zabawach z dziećmi: Pani Annie Zawadka za sprawiedliwe sędziowanie w czasie zmagań sportowych, Panom Jarosławowi Żyła i Grzegorzowi Baranowskiemu za godne pełnienie roli kapitanów drużyn i zagrzewanie małych sportowców do uczciwej rywalizacji.

Alina Szmul — Wwchowawczyni klasy II b


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Polub nas na Facebooku:

Źródło: Artykuł internauty

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages