Orlęta wiceliderem, Wilczek i nasi trzecioligowcy daleko z tyłu

2015-08-30 08:47:01(ost. akt: 2015-08-30 08:49:23)
Piłkarze Wilczka stracili w Olecku aż siedem bramek

Autor zdjęcia: Marta Ankianiec

Poprzednia kolejka obudziła wiarę kibiców z Korsz, ale Concordia pokazała w Elblągu gdzie w tym sezonie jest miejsce MKS. "Planowo" przegrała też Granica, choć ten punkt znowu był gdzieś blisko. O blamażu piłkarzy Wilczka w Olecku nawet nie warto pisać, natomiast znowu należy pochwalić Orlęta.
Nasi trzecioligowcy spisują się poniżej jakichkolwiek oczekiwań. MKS po skromnym zwycięstwie nad Starem Działdowo dał nadzieję kibicom, że może coś się w Korszach ruszyło. Niestety piłkarze tego klubu przegrali kolejny mecz. Tym razem tęgie lanie sprawili im w Elblągu zawodnicy tamtejszej Concordia. W sobotę 29 sierpnia po Olimpii Olsztynek i MKS Ełk, elblążanie dołączyli do grona zespołów, które w tym sezonie wygrali z MKS Korsze po 4:0. A warto wspomnieć, że to dopiero 6. kolejka zmagań.

Kolejny mecz korszanie rozegrają u siebie z Jagiellonią II Białystok, która w tabeli zajmuje 14. pozycję, a zatem jedną wyżej niż MKS.

Wynik:
Concordia Elbląg - MKS Korsze 4:0 (1:0)
Bramki: 1:0 - Styś (40'), 2:0 - Tomczuk (74'), 3:0 - Tomczuk (79'), 4:0 - Styś (90').

Po trzech meczach bez zwycięstwa przełamał się Znicz. Niestety piłkarze z Białej Piskiej sztuki tej dokonali w sobotnim meczu z Granicą w Kętrzynie. Jedynego gola w meczu w pierwszej połowie zdobył Paweł Adamiec. Goście po wygranej awansowali na siódmą pozycję w tabeli, Granica zaś "umocniła się" na przedostatnim miejscu.

W 7. kolejce Granica zmierzy się z Romintą Gołdap, czyli poprzednią drużyną trenera Millera. W przedsezonowych sparingach obie drużyny grały już ze sobą i wówczas górą była Rominta (0:3).

Wynik:
Granica Kętrzyn - Znicz Biała Piska 0:1 (0:1)
Bramka: 0:1 - Adamiec (28').

- Trafiliśmy w poprzeczkę, nie trafiliśmy do pustej bramki, nawet w ostatniej minucie mieliśmy świetną okazję i też jej nie wykorzystaliśmy. Rywale za to w pierwszej połowie oddali na naszą bramkę jeden strzał i zdobyli gola - tak relacjonował ostatni mecz Edmund Olszeszkiewicz, wiceprezes Łyny Sępopol. Jego drużyna przegrała sobotnie spotkanie z reszelskim Orlętami 0:1, a tę jedyną bramkę zdobył Sebastian Krzywicki. Dzięki zwycięstwu Orlęta awansowały na 2. pozycje w tabeli klasy okręgowej.

Wynik:
Orlęta Reszel - Łyna Sępopol 1:0 (1:0)
Bramka: 1:0 - Krzywicki.

Po środowym remisie w derbowym meczu z Orlętami w dobrych nastrojach do kolejnego meczu powinni podchodzić gracze Wilczka Wilkowo. Ten dobry humor szybko popsuli im jednak piłkarze Czarnych, którzy w Olecku rozgromili Wilczka aż 7:0! Cztery bramki w tym meczu strzelił Arkadiusz Cichocki.

W 7. kolejce, która rozgrywana będzie 5-6 września Wilczek podejmuje u siebie lidera - Mazura Pisz, natomiast Orlęta grają na wyjeździe z trzecimi w tabeli Błękitnymi Pasym. Emocji na pewno nie zabraknie.