Piątek, 20 lipca 2018. Imieniny Fryderyka, Małgorzaty, Seweryny

Pulse Generation i przyjaciele pomagają Belfrowi

2015-07-31 09:05:22 (ost. akt: 2015-07-31 09:22:30)
Zespół Pulse Generation jest inicjatorem koncertu poświęconemu „Belfrowi”

Zespół Pulse Generation jest inicjatorem koncertu poświęconemu „Belfrowi”

Autor zdjęcia: KarolOgryzek

Pulse Generation i Ukryta Strona Miasta zagrają wspólny koncert, którego celem jest wsparcie Tomka „Belfra” Borewicza, aktywisty z Pomorza, którego zmogła bardzo poważna choroba.

Tomek organizował protesty przeciwko budowie elektrowni atomowej w Żarnowcu, był działaczem podziemia w PRL-u, za co został skazany na więzienie i osadzony razem z zabójcami. Aby otrzymać statut więźnia politycznego rozpoczął głodówkę, która trwała 2 tyg. Wiele jeszcze można by mówić o „Belfrze”, ale może będzie okazja osobiście z nim porozmawiać. Mamy cały czas nadzieję, że zdrowie mu na to pozwoli i zaszczyci nas swoją obecnością —mówi Marcin Płotast z zespołu Pulse Generation.

Grupa Pulse Generation już dwa razy uczestniczyła w koncercie poświęconym „Belfrowi”. W kwietniu w Gdańsku i w maju w kultowym klubie „Mózg” w Bydgoszczy. — Nie do końca zdawaliśmy sobie sprawę z tego wszystkiego co tam się dzieje i kim tak naprawdę jest Tomek. Potem to wszystko się zmieniło... Poznaliśmy część jego historii, dzięki niemu poznaliśmy wspaniałych ludzi, staliśmy się częścią jego życia. Wiemy, że bardzo dobrze nas odbiera i powiedzieliśmy sobie, że gdy tylko będziemy mogli w jakikolwiek sposób go wesprzeć to to zrobimy. Teraz jest ku temu okazja — dodaje Płotast.

Koncert poświęcony „Belfrowi” odbędzie się w sobotę 1 sierpnia w amfiteatrze na Placu Plenerowym w Reszlu. Początek o godz. 19.00. Współorganizatorem przedsięwzięcia jest Miejski Ośrodek Kultury w Reszlu. Oprócz zespołów Pulse Generation i Ukryta Strona Miasta zaprezentuje się Legal Brada Sound, który po koncercie zabawi wszystkich muzyką z płyt.

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages