Sobota, 21 lipca 2018. Imieniny Danieli, Wawrzyńca, Wiktora

Gdzie kryje się prawdziwy skarb dzieciństwa?

2015-06-24 19:05:11 (ost. akt: 2015-06-24 19:28:17)

Autor zdjęcia: Krystyna Bujnowska

Po raz ostatni w tym roku szkolnym uczniowie klas drugich spotkali się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Reszlu na zajęciach z bajkoterapii.

Na podstawie książki Roksany Jędrzejewskiej-Wróbel pt. „Królewna" uczniowie znaleźli odpowiedź na pytanie „Gdzie kryje się prawdziwy skarb dzieciństwa?” Tytułowa bohaterka mieszka w Tęczowym Królestwie, jej rodzicami są najprawdziwsi Król i Królowa, ma piękne stroje i złotą koronę, a półki Pokoju Zabawkowego aż uginają się pod ciężarem lalek i misiów. I cóż z tego, skoro Królewna całe dnie spędza samotnie, począwszy od śniadania spożywanego przy ogromnym stole, poprzez zabawy i spacery, na zasypianiu kończąc.

Dla dziewczynki największym skarbem okazują się prawdziwe relacje z dziećmi z podwórka, proste zabawy, kłótnie. Po przeczytaniu fragmentów książki dzieci bawiły się w proste gry, takie jak: „Pomidor”, „Guma”, „Balony”, „Kapsle”.

Okazuje się, że dziecku nie wystarczą zabawki musi być przede wszystkim otoczone troską, miłością, szacunkiem i uwagą rodziców.

Dziękujemy Paniom z biblioteki z poświęcony czas, zaangażowanie, cierpliwość do dzieci.
Krystyna Bujnowska
Polub nas na Facebooku:

Źródło: sp

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages