Sobota, 22 września 2018. Imieniny Maury, Milany, Tomasza

Pierwszaków wyprawa do młyna

2015-06-12 11:52:02 (ost. akt: 2015-06-12 12:08:55)

Autor zdjęcia: Krystyna Bujnowska

Uczniowie z klasy I b Szkoły Podstawowej nr 3 chcąc aktywnie zakończyć rok szkolny 11 czerwca wybrali się z opiekunami na wycieczkę pieszą do młyna w miejscowości Grodzki Młyn.

Choć trasa wyprawy dla tak małych nóżek nie była krótka, to dzieci poradziły sobie świetnie z pokonaniem tej odległości. Przez cały czas towarzyszyło nam słoneczko, więc i maszerowało się raźniej. Do celu prowadziły nas ciekawość i pytanie: Jak to się dzieje, że z ziaren powstaje mąka? Mogliśmy ją zaspokoić, dzięki uprzejmości właścicieli firmy Młynomag.

W młynie dzieci porównywały wygląd ziaren zbóż oraz zobaczyły różne rodzaje produkowanej tam mąki. Miały też możliwość obserwacji całego procesu mielenia zboża. Z zaciekawieniem oglądały maszyny, dzięki którym dokonuje się ten proces oraz poznały tajniki zawodu młynarza. Okazało się, że są wśród nas ochotnicy, którzy chcieliby w przyszłości wykonywać ten bardzo potrzebny zawód.

Dziękujemy właścicielom młyna za ciepłe i serdeczne przyjęcie oraz za zorganizowanie nam tej bardzo pouczającej lekcji.

W imieniu dzieci z klasy I b i własnym dziękuję rodzicom, Państwu Małgorzacie Regińskiej – Filipczyk, Annie Zawadce, Marcie Jałoszewskiej i Jarosławowi Żyła za pomoc w zorganizowaniu tej wspaniałej wyprawy i czuwaniu nam jej bezpiecznym przebiegiem.

Dziękujemy też wszystkim rodzicom uczniów klasy I b, którzy przez cały rok szkolny wspierali nas w działaniach i służyli nam pomocą w organizacji wycieczek i imprez klasowych.
Wdzięczni uczniowie z klasy I b z wychowawczynią Aliną Szmul

Polub nas na Facebooku:

Źródło: Artykuł internauty

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages