Sobota, 21 lipca 2018. Imieniny Danieli, Wawrzyńca, Wiktora

Niestworzone historie

2015-06-01 21:12:46 (ost. akt: 2015-06-01 21:18:51)

Autor zdjęcia: Krystyna Bujnowska

Po raz kolejny klasy drugie ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Reszlu udały się na spotkanie terapeutyczne do Miejskiej Biblioteki Publicznej, by przy pomocy zabawy zrozumieć i rozwiązać ich problemy.

Tematem spotkania był problem lęku i nieśmiałości przed publicznymi wystąpieniami. Podczas słuchania fragmentu opowiadania „Przepis na ciasto z brzoskwiniową galaretką” Magdaleny Bogaczewskiej dzieci dowiedziały się o tym: Jak zaszczepiać w nich siłę i odwagę, chroniąc jednocześnie ich wrażliwość i ciekawość? Jak zapewnić, że to, co mają do powiedzenia jest dla nas dorosłych ważne? Jak wskazać dzieciom to, co wartościowe, ocalić od zapomnienia to, o czym nadal warto pamiętać?

Uczniowie rysowali dłonie, by na każdej z nich wpisać swoje mocne i słabe strony, wady i zalety, a następnie publicznie przed lustrem odczytać je. Nie było to łatwe jak się okazuje zadanie. Trudno znaleźć u siebie wady, łatwiej wyliczyć je u innych a i w czasie publicznego wystąpienia niejednej osobie zabrakło tchu i głosu w gardle.
Dziękujemy za pouczającą lekcję i czekamy już z niecierpliwością na ostatnie w tym roku szkolnym spotkanie w czerwcu.
Polecamy do przeczytania cały zbiorek opowieści „Niestworzone historie”, które są debiutem studentów Instytutu Psychologii UAM w Poznaniu.
Krystyna Bujnowska

Polub nas na Facebooku:

Źródło: sp

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages