Piątek, 20 lipca 2018. Imieniny Fryderyka, Małgorzaty, Seweryny

Obchody Dnia Dziecka w "trójce"

2015-06-01 15:09:29 (ost. akt: 2015-06-01 15:20:08)

Autor zdjęcia: Krystyna Bujnowska

Pierwszego czerwca - jak pokazuje kartka w kalendarzu - w SP3 w Reszlu tradycyjnie jak co roku obchodzony był Dzień Dziecka. Ten dzień jest bardzo lubiany w szkole przez wszystkie dzieci, nie ma wtedy tradycyjnych lekcji w ławkach, a jest zabawa na świeżym powietrzu i wspólne świętowanie.

Wcześniej w piatek 29 maja pod czujnym okiem wychowawców i rodziców uczniowie z klas IV-VI bawili się na zabawie tanecznej też z okazji Dnia Dziecka. O godzinie ósmej 1 czerwca rozpoczęły się w klasach spotkania z wychowawcami. Omówione zostały zasady bezpieczeństwa obowiązujące szczególnie tego dnia, a następnie na płytkach przed szkołą nastąpiło uroczyste otwarcie festynu przez panią dyrektor Danutę Baten, która wszystkich uczniów bardzo serdecznie przywitała, złożyła życzenia i zaprosiła do wspólnej zabawy.

Najpierw między klasami odbyły się konkurencje sportowe, czyli sportowa rywalizacja zespołowa. W tym roku klasy i oddziały przedszkolne zmierzyły się w następujących konkurencjach: sztafeta wahadłowa, przeciąganie liny, rzut kołem do celu, próba równowagi, strzały na bramkę do celu, Kopciuszek, tor przeszkód.

Następnie odbyły się pokazy karate w wykonaniu uczniów naszej szkoły. Po ogłoszeniu wyników konkurencji sportowych nastąpiło uroczyste wręczenie dyplomów i słodkich niespodzianek wszystkim dzieciom.
W dalszej części festynu odbyły się długo oczekiwane pokazy „Mam talent” w wykonaniu uczniów naszej szkoły, którzy rywalizowali w czterech kategoriach: śpiew-soliści, śpiew-zespoły, taniec, mini playback show. Chętnych do pokazania się artystów było około 50 osób. Wszyscy świetnie się bawili, a najciekawsze występy zostały nagrodzone gromkimi brawami i kolorowymi dyplomami.

Na zakończenie festynu mecz w piłkę nożną zagrali dorośli mężczyźni kontra uczniowie, natomiast mecz w dwa ognie zagrały dorosłe panie z uczennicami naszej szkoły. Niestety chętnych pań do gry było tak mało, że zespół damski musieli wesprzeć mężczyźni.

Wszyscy uczniowie radośni, zadowoleni, z umalowanymi twarzami doskonale się bawili, bo przecież to święto wszystkich dzieci. Nie zabrakło smacznej grochówki przygotowanej przez panie w kuchni, grillowanej kiełbasy, pączków, soczków, lodów. Dziękujemy wszystkim Rodzicom, obsłudze, organizatorom za przygotowanie takiej wspaniałej zabawy dzieciom z okazji ich święta.

Krystyna BujnowskaPolub nas na Facebooku:

Źródło: sp

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages