Czwartek, 19 lipca 2018. Imieniny Alfreny, Rufina, Wincentego

Jesteśmy najlepsi w powiecie w ruchu drogowym

2015-05-20 20:19:09 (ost. akt: 2015-05-20 20:29:18)

Autor zdjęcia: Krystyna Bujnowska

Warmińsko-Mazurski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym jest skierowany do uczniów szkół podstawowych oraz uczniów gimnazjów regionu warmińsko - mazurskiego. Turniej jest eliminacją Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

Celem Turnieju jest podnoszenie kultury społeczeństwa i działanie na rzecz poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej poprzez:
- popularyzowanie przepisów i zasad bezpiecznego poruszania się po drogach,
- kształtowanie partnerskich zachowań wobec innych uczestników ruchu,
- popularyzowanie podstawowych zasad i umiejętności udzielania pierwszej pomocy,
- popularyzowanie roweru, jako środka transportu, a także rekreacji i sportu,
- inspirowanie uczniów i nauczycieli do pracy u podstaw na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Szkoła Podstawowa nr 3 w Reszlu po raz kolejny przystąpiła do udziału w w/w turnieju rozpoczynając od eliminacji szkolnych. Uczniowie z klas IV – VI rozwiązywali test z przepisów ruchu drogowego, a następnie odbyli jazdę sprawnościową rowerem po torze przeszkód.

W wyniku eliminacji szkolnych wyłoniono zwycięzców, którzy zakwalifikowali się do Turnieju na szczeblu powiatowym. Od ubiegłego roku dokonano znaczącej zmiany w regulaminie, która spowodowała, że do składu zwycięskiej drużyny kwalifikują się dwie dziewczynki i dwóch chłopców.

Skład drużyny:
Agata Haric – klasa V b
Paulina Kościelniak – klasa V b
Gregor Eble – klasa VI b
Wojciech Kicerman – klasa VI c

W tym roku eliminacje powiatowe Warmińsko-Mazurskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym zorganizowano w Zespole Szkół nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Macieja Kalenkiewicza „Kotwicza” w Kętrzynie, do których przystąpiło 11 drużyn z powiatu kętrzyńskiego.
Organizatorzy przeprowadzili cztery konkurencje:
1. test pisemny z przepisów ruchu drogowego,
2. jazdę rowerem po sprawnościowym torze przeszkód,
3. jazdę rowerem po miasteczku ruchu drogowego,
4. praktyczne udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej.

W pierwszej konkurencji uczniowie rozwiązywali test składający się z 30 pytań. Drużyna zdobyła 95 punktów na 120 możliwych do uzyskania i zajęła I miejsce. W drugiej konkurencji Gregor Eble bezbłędnie poruszał się po miasteczku ruchu drogowego i także zajął I miejsce. W trzeciej konkurencji wziął udział Wojciech Kicerman zajmując IV miejsce. Do czwartej konkurencji przystąpiła cała drużyna. Praktyczne udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej okazało się także pomyślne dla drużyny, która wywalczyła kolejne I miejsce.

W ogólnej klasyfikacji Szkoła Podstawowa nr 3 w Reszlu zajęła I miejsce (drugi rok z rzędu) i zakwalifikowała się do Warmińsko-Mazurskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym na szczeblu wojewódzkim.
Finał Wojewódzki szkół podstawowych odbył się 14 maja 2015r. w Szkole Podstawowej nr 19 im. Mikołaja Kopernika w Olsztynie.

Organizacja przebiegała identycznie jak na szczeblu powiatowym, zorganizowano cztery konkurencje:
Konkurencja nr I
- test z przepisów ruchu drogowego (20 pytań ogólnych + 10 skrzyżowań),
Konkurencja nr II
- jazda sprawnościowa rowerem po miasteczku ruchu drogowego,
Konkurencja nr III
- jazda sprawnościowa rowerem po torze przeszkód,
Konkurencja nr IV
- zadanie praktyczne z zakresu udzielania pierwszej pomocy.

W ogólnej klasyfikacji nasza drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Reszlu zajęła II miejsce w testach z przepisów ruchu drogowego, a Gregor Eble otrzymał 27 punktów na 30 możliwych. Paulina Kościelniak oraz Wojciech Kicerman uzyskali po 26, a Agata Haric 25.

Uczniowie wykazali się ogromnym zaangażowaniem, determinacją oraz umiejętnością współpracy w grupie. Gratuluję drużynie nie tylko wyników zdobytych podczas eliminacji powiatowych oraz wojewódzkich, ale przede wszystkim za wspaniałą atmosferę podczas turnieju.

Janusz Król

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Ewa Dolińska-Baczewska
Polub nas na Facebooku:

Źródło: sp

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages