Wtorek, 17 lipca 2018. Imieniny Aleksego, Bogdana, Martyny

Uczniowie reszelskiej SP nr 3 władcami wiedzy

2015-05-14 07:13:23 (ost. akt: 2015-05-14 11:03:56)

Autor zdjęcia: Krystyna Bujnowska

Władca wiedzy to tytuł spektaklu, który 11 maja w kętrzyńskim kinoteatrze Gwiazda obejrzeli uczniowie klas IV a, IV b i VI a reszelskiej Szkoły Podstawowej nr 3.

To historia rodzeństwa, które zbliża wspólna, niebezpieczna i pełna wrażeń przygoda. Ona – rozsądnie i uczciwie korzystająca z wirtualnego świata, on – zakompleksiony, uciekający w nieprawdziwy świat, który pomaga mu zaakceptować siebie. Aby przetrwać muszą współpracować, połączyć swe siły i wiedzę w słusznej sprawie. Okazuje się, że właśnie dzięki połączeniu mądrości płynących ze świata realnego i wirtualnego mogą osiągnąć cel.

Trzymający w napięciu spektakl pełen zagadek i humoru, dzięki niesamowitym teatralnym efektom, dostarczył młodym widzom wielu wrażeń. Uświadomił że warto się uczyć, czytać książki, korzystać z Internetu. Jak mądrze wykorzystać zdobytą wiedzę i nie wpaść w cywilizacyjne pułapki współczesnego świata.

Spektakl ukazał młodym widzom nieśmiertelną mądrość, która płynie z książek i pielęgnowania ponadczasowych wartości jakimi są: odwaga, wrażliwość, prawda, której powinniśmy być wierni i gotowość do poświęceń dla drugiego człowieka. Przedstawienie w symboliczny sposób uzmysłowiło istotną rzecz - jeśli przestaniemy czytać i marzyć, to wszystko, co do tej pory zostało wymyślone przepadnie, a my zatracimy się w pustce.

Jolanta Radomska

Polub nas na Facebooku:

Źródło: sp

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages