Sobota, 21 lipca 2018. Imieniny Danieli, Wawrzyńca, Wiktora

Przedszkolaki z Reszla w teatrze

2015-05-13 20:35:37 (ost. akt: 2015-05-13 21:05:37)

Autor zdjęcia: Krystyna Bujnowska

Narodowy Teatr Edukacji z Wrocławia zaprosił najmłodszych widzów na piękną teatralną adaptację tekstu Marii Konopnickiej „O Krasnoludkach i o sierotce Marysi”.

Trzy grupy z Oddziałów Przedszkolnych ze Szkoły Podstawowej nr 3 wraz z opiekunami wybrały się do kina Gwiazda w Kętrzynie na przedstawienie, podczas którego mogły poznać perypetie mądrego króla Krasnoludków – Błystka, zadziornego Podziomka i wielce uczonego Koszałka – Opałka. Doświadczyły też spotkania z wyniosłą i dumną królową Tatrą. Przede wszystkim jednak młoda publiczność angażowała się w trudny los tytułowej sierotki Marysi.

Baśń porusza najlepsze uczucia, budzi życzliwość zarówno dzieci, jak i dorosłych. Pokazuje, że nie można być obojętnym na los innych, i że należy czerpać radość z bezinteresownej pomocy potrzebującym. Uczy szacunku dla pracy, umiłowania piękna, ale przede wszystkim współczucia i miłosierdzia. Jasno określa wartości, dzięki którym stajemy się lepsi.

Przedstawienie dało dzieciom możliwość czynnego udziału w przygodach bohaterów oraz interakcji z aktorami na scenie. W drodze powrotnej dzieci zwiedzały Bazylikę w Świętej Lipce, spacerowały zabytkowymi krużgankami oraz wysłuchały prezentacji organów świętolipskich.

Joanna Maksymiuk


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Ewa Dolińska-Baczewska
Polub nas na Facebooku:

Źródło: sp

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages