Poniedziałek, 23 kwietnia 2018. Imieniny Ilony, Jerzego, Wojciecha

Kulfon, Kulfon… - spotkanie z Andrzejem Markiem Grabowskim

2015-04-24 08:40:10 (ost. akt: 2015-04-24 08:56:30)
Gościem specjalnym spotkania był sam Zając Poziomka

Gościem specjalnym spotkania był sam Zając Poziomka

Autor zdjęcia: Małgorzata Krajewska

W Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich (23.04) uczniowie klas drugich i trzecich Szkoły Podstawowej nr 3 w Reszlu spotkali się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Reszlu z Andrzejem Markiem Grabowskim, autorem książek dla dzieci, tekstów ponad 500. piosenek, a także współautorem znanych programów telewizyjnych, takich jak „Budzik" i „Tik- Tak".

Uczniowie powitali gościa piosenką „Kulfon, Kulfon”, której wcześniej nauczyli się na lekcjach muzyki. Po sympatycznym powitaniu, autor wprowadził dzieci w świat literatury dziecięcej oraz przypomniał budowę książki. Opowiedział krótką historię bohaterki jednej ze swoich książek pod tytułem: „Instrukcja obsługi pieska Jacusia", zwracając jednocześnie uwagę na właściwe opiekowanie się zwierzętami. Przeczytał fragment tejże książki, tak by zachęcić czytelników do poznania kolejnych losów Kasi.
Zaprezentował dzieciom kilka swoich książek oraz zaprosił uczniów do wspólnej zabawy polegającej na wypowiadaniu trudnych zwrotów językowych. I tak okazało się, że łamańce typu „W Szczebrzeszynie chrząszcz brzmi w trzcinie”, „Cóż, że ze Szwecji” były nie lada wyczynem dla uczniów naszej szkoły.

Pokazał dzieciom kilka kukiełek, które występowały w jego programach telewizyjnych i wyjaśnił zasady posługiwania się lalką- kukiełką. Uczniowie mieli okazję wcielić się w postaci z programów telewizyjnych, odegrać scenki rodzajowe z elementami dialogu. Była to świetna okazja do zaprezentowania zdolności aktorskich naszych uczniów.

Pod koniec spotkania uczniowie zadawali autorowi pytania, na które uzyskali wyczerpujące odpowiedzi. A pytali dosłownie o wszystko: „Ile Pan ma lat?”, „Czym Pan przyjechał do Reszla?”, „Czy podoba się Panu nasze miasteczko?”, ale też były pytania dotyczące samej kariery zawodowej bohatera, a mianowicie „Od kiedy Pan zajął się pisaniem?”, „Kiedy powstała pierwsza książka?”, „Ile czasu trwa napisanie jednej książki?”, „Która książka jest Panu najbliższa?” itp.

Wielu uczniów zakupiło książki autora z imienną dedykacją. Nie mogliśmy się rozstać z Panem Andrzejem, niestety czas tak szybko minął i z bogatą wiedzą wyniesioną ze spotkania, wróciliśmy na zajęcia lekcyjne. Dziękujemy Paniom z Miejskiej Biblioteki Publicznej za zorganizowanie spotkania oraz zaproszenie uczniów naszej szkoły.

Anna Łachmańska

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Czytaj e-wydanie
Polub nas na Facebooku:

Źródło: sp

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages