Piątek, 20 lipca 2018. Imieniny Fryderyka, Małgorzaty, Seweryny

Spotkanie autorskie z Anną Czerwińską-Rydel

2015-04-22 10:05:54 (ost. akt: 2015-04-22 10:18:26)

Autor zdjęcia: Krystyna Bujnowska

Dnia 17.04.2015 r w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Reszlu uczniowie klas IV i V SP 3 byli na wyjątkowym spotkaniu autorskim z panią Anną Czerwińską-Rydel.Autorka wielu książek i audycji dla dzieci, okazała się bardzo miłą, zabawną, ciekawą i otwartą osobą, którą można było zapytać o wszystko i chętnie odpowiadała na pytania uczniów.

Anna Czerwińska–Rydel, aby przybliżyć tematykę swych powieści, przeczytała nam jeden rozdział książki "Sto tysięcy kartek, opowieść o Józefie Ignacym Kraszewskim". Opowiedziała nam również historię o niezwykłym panu Czochralskim, który jest znany na świecie jako jeden z trzech słynnych Polaków. Jego nazwisko wymieniane jest obok Mikołaja Kopernika i Marii Skłodowskiej-Curie. Dlaczego? Nikt z nas nie wiedział… Jan Czochralski, nazywany jest "ojcem elektroniki". Bez niego nie byłoby komputerów, aparatów cyfrowych, telefonów komórkowych, tabletów itp. rzeczy.

Dlaczego tak wybitna postać jest nieznana w Polsce? Zainteresowani odpowiedź znajdą w książce „Kryształowe odkrycie”. Anna Czerwińska–Rydel chciała w ten sposób przekazać nam to, że jej publikacje są prawdziwe i opowiadają historię bardzo interesujących ludzi.

Pod koniec spotkania uczniowie mogli zakupić książki autorki albo wziąć autograf z dedykacją. Byliśmy bardzo zadowoleni z tego spotkania, oby więcej takich słynnych i ciekawych osób odwiedzało nasze miasteczko.

Dziękujemy Paniom z Miejskiej Biblioteki Publicznej za zorganizowanie spotkania naszym uczniom.

Edyta Pyrczak

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Źródło: Artykuł internauty

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages