Piątek, 20 lipca 2018. Imieniny Fryderyka, Małgorzaty, Seweryny

Sprawdzian szóstoklasisty 2015 za nami

2015-04-02 09:16:03 (ost. akt: 2015-04-02 09:25:24)

Autor zdjęcia: Krystyna Bujnowska

1 kwietnia 2015 roku uczniowie SP3 w Reszlu pisali ogólnopolski sprawdzian, który w tym roku był w nowej formule. Do tej formy uczniowie przygotowywali się już od klasy pierwszej, ponieważ nowa podstawa programowa kształcenia ogólnego obowiązuje już od sześciu lat.

Test składał się z dwóch części: języka polskiego i matematyki oraz języka obcego nowożytnego – angielskiego. Zmagania z testem szóstoklasisty rozpoczęli uczniowie o godzinie 9.00. Część pierwszą pisali przez 80 minut w pięciu salach. Następnie po przerwie o godz. 11.45 zasiedli do testu językowego. W czasie przerwy z pieniędzy Rady Rodziców zafundowane zostały wszystkim zdającym słodkie bułki i kompot. Nad bezpieczeństwem uczniów przed testem oraz w czasie przerwy czuwali wychowawcy klas, natomiast w klasach nad prawidłowym przebiegiem sprawdzianu zespoły nadzorujące sprawdzian.
W tym roku uczniowie klas szóstych musieli przeczytać i wykonać kilka zadań dotyczących fragment artykułu „Słoń i inne mądrale" . Pojawił się również komiks o dwóch malarzach. Trzeba było także napisać opowiadanie pod tytułem „Tajemnicze pudełko”.

W zadaniach dotyczących matematyki trzeba było natomiast obliczać procenty, policzyć ułamek liczby, pole narysowanego kwadratu oraz ilość ziemi jaką należy wypełnić 4 skrzynki balkonowe. Prace naszych szóstoklasistów zostaną sprawdzone przez egzaminatorów, a wyniki przysłane do szkoły przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną w Łomży do 29 maja 2015 roku. Uczniowie otrzymają zaświadczenia w dniu zakończenia roku szkolnego wraz ze świadectwem ukończenia szkoły podstawowej.
Dzień był wyjątkowy zarówno dla uczniów jak i dla nauczycieli, którzy musieli sprostać nowym wyzwaniom. Liczymy i wierzymy, że każdy uczeń napisał na miarę swoich możliwości. Teraz już tylko czekamy na wyniki.

Krystyna Bujnowska

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Źródło: Artykuł internauty

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages