Czwartek, 19 lipca 2018. Imieniny Alfreny, Rufina, Wincentego

Magiczny dzień w szkole

2014-12-20 22:01:11 (ost. akt: 2014-12-20 22:07:04)

Autor zdjęcia: Krystyna Bujnowska

Boże Narodzenie to czas nie tylko refleksji, radosnego kolędowania, łamania się opłatkiem i składania życzeń, ale również przedstawień ukazujących wydarzenia z Betlejem, zwanych Jasełkami.

Aby podkreślić wyjątkowy charakter tych Świąt,jak co roku, uczniowie klas młodszych pod kierunkiem s. Miriam Zdunek przygotowali Jasełka pod tytułem: „Oto zwiastuję Wam radość wielką ”.

Oglądając przedstawienie, czuło się nastrój Świąt Bożego Narodzenia. W pierwszej scenie Jasełek pastuszkowie o narodzinach Mesjasza dowiedzieli się dzięki chórom anielskim i wyruszyli w drogę, by oddać pokłon Dziecięciu i złożyć z serca swe dary. W kolejnej scenie do stajenki podążał orszak Trzech Mędrców, by oddać hołd Zbawicielowi. Pojawił się też król Herod, który wieść o narodzinach Jezusa przyjął z wielkim smutkiem .

Nie zabrakło też tańca, który przygotowała Pani Jolanta Wasilewska wraz z uczniami kl. IV. Piękną dekorację przygotowała Pani Dorota Borejko, za co bardzo dziękujemy.
Uroczysty apel był też okazją do wręczenia nagród laureatom XX Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Moje miasto-moja miejscowość”.

Z klas I-III praca Alicji Balcerczyk zdobyła III miejsce , a praca Oliwii Kreczman została zakwalifikowana na wystawę pokonkursową w Lidzbarku Warmińskim. Z klas IV-VI na wystawę zakwalifikowały się też prace: Patrycji Szwenk, Igora Luchowskiego, Amelii Iwaniak, Wiktorii Piegat. Wyżej wymienieni uczniowie otrzymali dyplomy i drobne upominki od Rady Rodziców. Uczniów do konkursu na zajęciach koła plastycznego przygotowywała Pani Maria Dziudzik - Pływaczewska.

Wręczone zostały również nagrody w szkolnych konkursach bibliotecznych, o których wspominaliśmy wcześniej w oddzielnym artykule oraz wyróżnione zostały uczennice w Powiatowym Konkursie Plastycznym na temat „Bezpieczeństwo i rozwaga – tego od Ciebie każdy wymaga!”, o których sukcesie napiszemy wkrótce.
Dziękujemy wszystkim za pomoc w przygotowaniu tak pięknej uroczystości, za obecność osób zaproszonych, rodziców, dziadków, prawnych opiekunów.

Tego dnia w klasach wraz z wychowawcami odbyły się wigilie klasowe. Na stołach pojawiły się potrawy wigilijne, ciasta, owoce, napoje, a w niektórych klasach pod świątecznym drzewkiem nawet prezenty.

Życzymy wszystkim uczniom, rodzicom, nauczycielom, sympatykom szkoły radosnych ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA oraz wielu przyjemnych chwil w NOWYM 2015 ROKU.

Krystyna Bujnowska
Zdjęcia:Janusz Król


Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając na reszel.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym roku strony. Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutaj
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna


Polub nas na Facebooku:

Źródło: Artykuł internauty

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages