Czwartek, 19 lipca 2018. Imieniny Alfreny, Rufina, Wincentego

Lekcja kryminalistyki w SP3

2014-12-11 08:55:59 (ost. akt: 2014-12-11 08:58:28)

Autor zdjęcia: Krystyna Bujnowska

Wszystkie klasy szóste SP3 w Reszlu roku miały niewątpliwą okazję uczestniczenia w zajęciach prowadzonych przez wolontariuszy w ramach programu „PROJEKTOR – wolontariat studencki”.

Projekty są wielką atrakcją zarówno dla dzieci jak i wolontariuszy. Wzajemne przekazanie pozytywnej energii oraz pasji powoduje, że jesienne lekcje wychowawcze mogą stać się okazją do „pogłębienia” wiedzy oraz zrobienia czegoś fascynującego. Dwaj wolontariusze rodem z Reszla Dariusz Ślązak i Jarosław Bochno studiujący w Olsztynie z ogromną pasją i zaangażowaniem włączyli się w działania wolontariatu.
Na początku zapoznali się z uczniami, nawiązali z nimi pozytywny kontakt, a następnie przedstawili plan działania na 45 minut lekcji.
Potem przybliżyli uczniom pojęcia „kryminalistyka” oraz „daktyloskopia” i za pomocą „burzy mózgów” dokonali analizy wyżej wymienionych definicji.
Później przeszli do prezentacji multimedialnej na temat kryminalistyki zakończonej quizem. Śmiechu było co nie miara . Przy okazji uczniowie dowiedzieli się o tym skąd i kiedy w ogóle wzięło się pojęcie daktyloskopii oraz kto miał wpływ na jej rozwój. Od dzisiaj wiedzą również ile typów linii papilarnych rozróżniamy i jak one wyglądają. Z wielkim zdziwieniem przyjęli wiadomość, że na świecie nie ma dwóch osób mających takie same linie papilarne. Po przejściu do zajęć praktycznych, uczniowie mogli przekonać się na własnej skórze, jak wygląda ujawnianie śladów odcisków palców wybraną metodą oraz ich pobieranie na specjalne karty.
Dziękujemy wolontariuszom za przeprowadzone zajęcia, pasję w przekazywaniu wiedzy, poświęcony czas. Uczniom zajęcia bardzo się podobały, a zatem jest to dowód, że wolontariat jest trendy!
Krystyna Bujnowska


Podziel się informacją::
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając na mragowo.wm.pl w ramkę "ZAŁÓŻ PROFIL", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony. Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutajProblem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie Ewa Dolińska-Baczewska

Polub nas na Facebooku:

Źródło: sp

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages