Sobota, 22 września 2018. Imieniny Maury, Milany, Tomasza

Uczymy się udzielania pierwszej pomocy

2014-11-28 19:18:30 (ost. akt: 2014-11-28 19:24:20)

Autor zdjęcia: Krystyna Bujnowska

Wszyscy powinni wiedzieć, jak wygląda technika udzielania pierwszej pomocy, ponieważ taka wiedza może uratować komuś życie!

Dlatego też do Szkoły Podstawowej nr 3 w Reszlu została zaproszona pani Daria Białobłocka, pielęgniarka pracująca w szpitalu w Mrągowie, z pokazowym instruktażem udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Miało to miejsce 25.11. 2014r. i spotkała się z uczniami klas pierwszych. Uczniowie wysłuchali początkowo samego instruktażu, jak należy postępować w razie napotkania poszkodowanego z utratą przytomności. Już wiedzą, że każdy może zostać świadkiem wypadku omdlenia lub nagłego zatrzymania pracy serca, które będzie stanowiło zagrożenie dla zdrowia lub życia osoby poszkodowanej. Pierwszoklasiści usłyszeli, że podjęcie akcji ratunkowej w jak najszybszym czasie jest bardzo ważne, aby nie nastąpiły nieodwracalne zmiany w organizmie ludzkim. Pani Daria zaprezentowała uczniom prawidłowe i bezpieczne ułożenie poszkodowanego w pozycji bocznej oraz jak poradzić sobie z zakrztuszeniem. Następnie na fantomie pani Daria zaprezentowała, jak należy prawidłowo zbadać parametry życiowe poszkodowanego i nauczyła korzystania z defibrylatora oraz zademonstrowała, jak poprawnie wykonywać masaż serca. Uczniowie bardzo chętnie i beż żadnego oporu ćwiczyli prawidłową resuscytację z użyciem urządzenia AED.

Za odwagę i chęć niesienia pomocy uczniowie zostali przez panią Darię nagrodzeni słodkościami.
W imieniu wychowawców i uczniów klas pierwszych dziękuję bardzo za współpracę oraz wspaniałą lekcję, dzięki której w przyszłości może zostać uratowane czyjeś życie.

Jolanta Wasilewska

Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz klikając na reszel.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony.
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutajPolub nas na Facebooku:

Źródło: sp

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages