Sobota, 22 września 2018. Imieniny Maury, Milany, Tomasza

Śniadanie Daje Moc w SP3 w Reszlu

2014-11-08 22:40:57 (ost. akt: 2014-11-08 22:42:21)

Autor zdjęcia: Krystyna Bujnowska

Program Śniadanie Daje Moc jest realizowany w szkołach już po raz czwarty. W tym roku szkolnym do tego programu przystąpiła też Szkoła Podstawowa nr 3 w Reszlu.

Głównym celem programu jest :
1. Zwiększanie świadomości na temat zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie ucznia.
2. Przyczynianie się do obniżania poziomu niedożywienia dzieci w Polsce-poprzez edukację oraz promocję prawidłowego odżywiania.
Wiemy, że śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu całego dnia. To właśnie dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej się koncentrują podczas lekcji, mają siłę i chęć do zabawy. Program do którego przystąpili uczniowie klas I-III polegał na tym, aby w klasach utworzyć Kluby Śniadanie Daje Moc, a następnie 7 listopada 2014 roku wziąć udział w akcji wspólnego przygotowania zdrowego posiłku.

W czasie zajęć edukacyjnych poprzedzających dzień 7 listopada uczniowie poznawali informacje na temat prawidłowego odżywiania, zapoznali się z 12 zasadami dotyczącymi zdrowego odżywiania, powstawały gazetki w klasach, uczniowie wykonywali prace plastyczno-techniczne na ten temat.

W dniu 7 listopada 2014 roku z okazji Europejskiego Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania klasy I-III przystąpiły do realizacji zadania pod hasłem „Śniadanie Daje Moc”. W salach od samego rana trwały przygotowania do wspólnego śniadania.

Uczniowie z wielkim przejęciem i zaangażowaniem przystąpili do przygotowywania smacznych, zdrowych, pięknych kanapek. W sumie w siedmiu klasach I-III do programu przystąpiło 167 uczniów.

W realizację zadania zaangażowały się również wychowawczynie, a w niektórych klasach rodzice, za co serdecznie wszystkim dziękuję. Z realizacji całego programu powstała ciekawa prezentacja multimedialna.

Tekst: Krystyna Bujnowska
Zdjęcia: Organizatorzy

Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając na reszel.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony. Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutaj
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Polub nas na Facebooku:

Źródło: sp

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages