Piątek, 20 lipca 2018. Imieniny Fryderyka, Małgorzaty, Seweryny

W zielonej klasie

2014-11-05 11:13:48 (ost. akt: 2014-11-05 11:54:12)

Autor zdjęcia: Krystyna Bujnowska

W piękny i słoneczny dzień 28 października 2014 roku, uczniowie klas drugich SP 3 w Reszlu wybrali się na wycieczkę do lasu w Świętej Lipce. Przewodnikiem był ktoś, kto o lesie wie wiele i w ciekawy sposób potrafi przekazać swoją wiedzę – leśnik, pani Wiesława Pręcikowska.

Uczniowie zobaczyli szkółkę leśną. Dowiedzieli się jak wyhodować z nasionka drzewo oraz jakie są metody ochrony sadzonek przed przymrozkami i szkodnikami. Pogoda dopisała, więc z przyjemnością można było przejść ścieżką dydaktyczną, rozpoznać drzewa tam rosnące, nacieszyć oczy pięknymi kolorami lasu. Wędrując leśną ścieżką uczniowie przypomnieli zasady zachowania się w lesie oraz zgodnie ustalili, że człowiek jest w nim tylko gościem.

Kolejnym etapem wyprawy było spotkanie w „zielonej klasie”. Uczniowie pracując w grupach na łonie natury z łatwością poradzili sobie z zadaniami. Musieli rozpoznać drzewa po liściach i owocach, odpowiedzieć na pytania dotyczące mieszkańców lasu. Nagrodą dla wszystkich uczestników „żywej lekcji przyrody” była mapa turystyczna „Szlaki pogranicza Warmii i Mazur”.
Podsumowaniem zajęć w lesie było ognisko.
Była to pełna wiedzy i wrażeń lekcja przyrody.

Tekst: Joanna Piskosz
Zdjęcia: Joanna Piskosz

Podziel się  informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz klikając na ketrzyn.wm.pl w ramkę "  ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony.
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutajPolub nas na Facebooku:

Źródło: sp

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages