Sobota, 22 września 2018. Imieniny Maury, Milany, Tomasza

88 urodziny Kubusia Puchatka

2014-10-22 09:55:26 (ost. akt: 2014-10-22 09:57:52)

Autor zdjęcia: Krystyna Bujnowska

Kubuś Puchatek to jeden z najsympatyczniejszych misiów książkowych, ulubieniec wszystkich dzieci. W październiku Kubuś Puchatek skończył 88 lat.

Z tej okazji w dniach 17-20 października 2014 roku Miejska Biblioteka Publiczna w Reszlu zorganizowała klasom drugim Puchatkowe urodziny. Wcześniej uczniowie w szkole przygotowywali się do urodzinowego przyjęcia. Przeczytali fragmenty lektury A.A. Milne „Kubuś Puchatek”, by wykazać się jak najlepszą znajomością wydarzeń w książce.

Na początku urodzinowego przyjęcia rozpoczęło się prawdziwe misiowe brykanie: podskoki, wymachy, skłony, przejście w tunelu. Następnie uczniowie klas IIa IIb zapoznali się z postacią autora, jego utworami i późniejszymi wydaniami przygód Kubusia Puchatka i jego przyjaciół. Poznali też wiele ciekawych faktów, m.in. to, że wszystkie zwierzęta występujące w książce, były tak naprawdę zabawkami należącymi do Krzysia, syna autora, podarowanymi mu z różnych okazji przez różne osoby: rodzinę, znajomych i nieznajomych. Głosy i dialogi wymyśliła mama Krzysia i bawiący się pluszakami - sam Krzyś.

Uczniowie zespołowo rozwiązywali zagadki, wykreślanki, rymowanki związane z postaciami ze Stumilowego Lasu - wykazały się świetną znajomością każdej z postaci. Kolejnym punktem spotkania było ozdabianie laurek Solenizantowi. Dzieci kolorowały, a w rezultacie powstały wspaniałe urodzinowe życzenia, które każdy zespół złożył dostojnemu jubilatowi.

Na zakończenie wizyty każdy gość otrzymał od Kubusia małe słodkie co nieco.

Uroczystość była udana i wszyscy z niecierpliwością czekamy na kolejne urodziny Puchatka.

Dziękujemy Paniom z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Reszlu za słodycze przeznaczone do wspólnego biesiadowania, niespodzianki, nagrody konkursowe, za osobiste zaangażowanie w przygotowanie urodzinowego przyjęcia.

Krystyna Bujnowska

Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając na reszel.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony. Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutaj
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna


Polub nas na Facebooku:

Źródło: sp

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages