Piątek, 20 lipca 2018. Imieniny Fryderyka, Małgorzaty, Seweryny

Spotkanie z „Kotem w butach” w Bibliotece Miejskiej w Reszlu

2014-10-16 14:33:34 (ost. akt: 2014-10-16 14:36:06)

Autor zdjęcia: Krystyna Bujnowska

Zadaniem współczesnej szkoły jest wprowadzenie uczniów w zagadnienia kulturalne oraz przygotowanie ich do aktywnego uczestnictwa w życiu kulturalnym. Dlatego też już od klasy pierwszej realizowana jest edukacja teatralna, która kształtuje wrażliwość uczniów na kulturę, sztukę i świat.

Realizując owe zadania, w piątek 10 października 2014 roku uczniowie klas pierwszych ze Szkoły Podstawowej Nr 3 w Reszlu uczestniczyli w znakomitym przedstawieniu przygotowanym przez aktorów ze Studia Małych Form Teatralnych Scenografii i Reżyserii „Art-Re" na podstawie bajki Charles’a Perrault’a pt. „ Kot w butach”.

Spektakl przeplatany muzyką z wyjątkową scenografią i kostiumami przeniósł małych widzów w baśniową atmosferę. Dzieci zobaczyły humorystycznie potraktowane perypetie tytułowego bohatera, któremu udało się wyjść cało z opresji dzięki sprytowi i chęci niesienia pomocy innym. Uczniowie mieli okazję wystąpienia na scenie razem z aktorami i współtworzenia przedstawienia, a także kreowania bajkowego świata.

W tej pięknej „lekcji teatru” zwrócono uwagę dzieci na znaczenie w życiu codziennym przyjaźni, szacunku i odpowiedzialności - „Gdy źle Ci, pamiętaj, na gorsze momenty oszczędzaj łzy”.

W imieniu naszych pierwszoklasistów i wychowawców dziękuję Paniom z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Reszlu za zaproszenie nas na ten przepiękny i jakże pouczający spektakl.

Alina Szmul

Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając na reszel.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony. Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutaj
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaPolub nas na Facebooku:

Źródło: sp

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages