Wtorek, 19 marca 2019. Imieniny Aleksandryny, Józefa, Nicety

Dzień Edukacji Narodowej w SP 3 w Reszlu

2014-10-15 14:42:36 (ost. akt: 2014-10-16 14:41:35)

Autor zdjęcia: Krystyna Bujnowska

14 października to Dzień Edukacji Narodowej, Dzień Oświaty potocznie zwany Dniem Nauczyciela, w rzeczywistości jest to dzień, w którym uczniowie mogą wyrazić swoją wdzięczność nauczycielom za ich trud wkładany w wychowanie i kształcenie młodzieży.

Program artystyczny we współpracy przygotowały panie Małgorzata Gardocka, Jolanta Radomska, Halina Kwiatkowska. Dekorację zaprojektowały panie Maria Dziudzik – Pływaczewska i Dorota Borejko. Grupy taneczne przygotowała pani Agnieszka Wienskiewicz. A nad nagłośnieniem uroczystości czuwał pan Andrzej Jankiewicz.
W uroczystości przygotowanej z okazji Dnia Edukacji Narodowej uczestniczyli zaproszeni goście, emerytowani i obecni nauczyciele i pracownicy szkoły.

Część oficjalna uroczystości rozpoczęła się od ceremonii wprowadzenia sztandaru szkoły i odśpiewania hymnu narodowego. Następnie głos zabrała Dyrektor Szkoły - pani Danuta Baten, która w swojej wypowiedzi cofnęła się do historii KEN i przypomniała najważniejsze założenia pracy nauczycieli. Ciepłymi słowami złożyła serdeczne podziękowania i życzenia zebranym nauczycielom oraz pracownikom administracji i obsługi. Po przemówieniu dyrektora życzenia wszystkim pracownikom oświaty złożyli: burmistrz Reszla – pan Marek Janiszewski, przewodnicząca Ogniska ZNP nr 3 - pani Dorota Choromańska, przewodnicząca Komisji Oświaty, Kultury, Sportu, Zdrowia i Bezpieczeństwa Publicznego pani Danuta Konopnicka, przewodnicząca Rady Rodziców – pani Monika Łomżyńska, ojciec Superior ze Świętej Lipki-Aleksander Jacyniak oraz przewodnicząca Rady Miejskiej w Reszlu pani Beata Subocz.

Następnie nagrodzeni zostali wyróżniający się nauczyciele. Nagrodę Kuratora Oświaty otrzymała pani Danuta Baten. W tym roku Nagrody Burmistrza otrzymali: Krystyna Bujnowska, Wojciech Jałoszewski. Nagrody Dyrektora Szkoły przyznano: Halinie Kwiatkowskiej, Joannie Piskosz, Krystynie Dudek, Marlenie Jałoszewskiej, Agacie Doboszewskiej – Kasperek, Januszowi Królowi oraz Łukaszowi Pyrzakowi.

Po części oficjalnej uroczystości nastąpił program artystyczny, którego myślą przewodnią było hasło„ Nauczyciel, Misja, Powołanie”. Poprzez słowo, śpiew i taniec uczniowie wyrazili wdzięczność wszystkim nauczycielom. Nikt z grona pedagogicznego nie został pominięty, do każdego z uczących występujący zwrócili się indywidualnie.

Dzięki żartobliwym tekstom, piosenkom, prezentacji multimedialnej ukazującej życie szkoły na przełomie ostatnich kilku dekad, mogliśmy spojrzeć na szkołę z „przymrużeniem oka”.
Program artystyczny w wykonaniu uczniów naszej szkoły stanowił niewątpliwie najpiękniejszy bukiet życzeń dla Nauczycieli, Pedagogów, Pracowników Oświaty, u wielu wywołał serdeczny uśmiech i łezkę wzruszenia. Wysiłek i trud aktorów i reżyserów programu, został nagrodzony gromkimi brawami publiczności.

Dzień Edukacji Narodowej zakończył się spotkaniem przy kawie wszystkich zaproszonych gości, nauczycieli, pracowników administracji i obsługi. Był to czas na wspomnienia, rozmowy.

Marta Lewczuk-Daliga

Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając na reszel.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony. Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutaj
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna


Polub nas na Facebooku:

Źródło: Artykuł internauty

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages