Sobota, 21 lipca 2018. Imieniny Danieli, Wawrzyńca, Wiktora

Nie zapomnij o drugim śniadaniu

2014-10-07 22:40:36 (ost. akt: 2014-10-07 22:47:46)

Autor zdjęcia: Krystyna Bujnowska

Pod tym hasłem została zorganizowana akcja, której inicjatorem jest Gazeta w Kętrzynie, natomiast sponsorem była gmina Reszel. Współorganizatorem akcji był Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Reszlu.

7 października 2014 roku uczniowie klas pierwszych Szkoły Podstawowej Nr 3 im. Marii Dąbrowskiej w Reszlu otrzymali kolorowe pojemniki na drugie śniadanie. W pojemnikach była również słodka niespodzianka, w postaci rogalików z czekoladą. Pojemniki wręczał wiceburmistrz Reszla Jerzy Bajorek i kierownik MOPS w Reszlu pani Elżbieta Jabłonka. Radość dzieci była ogromna, bo któż nie lubi niespodzianek.

W czasie lekcji zdrowego odżywiania, uczniowie dowiedzieli się ile posiłków należy spożywać w ciągu dnia, jak ważne jest drugie śniadanie i jaką rolę odgrywa w żywieniu młodego człowieka.
Najważniejszym posiłkiem w ciągu dnia jest śniadanie, które dzieci powinny zjeść w domu przed wyjściem do szkoły, ponieważ dostarcza energii, substancji odżywczych i witamin.

Po 2-3 godzinach nauki w szkole, ćwiczeń i różnorodnej aktywności fizycznej energia spada, wtedy organizm potrzebuje kolejnej dawki energii, czyli drugiego śniadania. Drugie śniadanie to posiłek, który przypada na czas pobytu w szkole i dostarcza energii do prawidłowego funkcjonowania mózgu i całego organizmu.

Dzieci, które nie jedzą regularnie, a w szczególności nie jedzą śniadania i przychodzą do szkoły bez drugiego śniadania, mogą osiągać gorsze wyniki w nauce, są zmęczone, skarżą się na ból głowy, trudno im się skupić na lekcji i skoncentrować na wykonywanym zadaniu. Spada nie tylko ich zdolność intelektualna, ale i fizyczna, dlatego niechętnie biorą udział w zajęciach z wychowania fizycznego, ponieważ brak im sił.

Mamy nadzieję, że kolorowe pojemniki będą przypominały dzieciom o zabraniu do szkoły drugiego śniadania, a rodzicom, by przygotowali je dla swoich pociech. Dziękujemy również burmistrzowi Reszla za finansowe wsparcie akcji.

autor: Danuta Baten.

Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając na reszel.wm.pl w ramkę "ZAŁÓŻ PROFIL", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony.Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutaj
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Polub nas na Facebooku:

Źródło: sp

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages