Wtorek, 25 września 2018. Imieniny Aureli, Kamila, Kleofasa

Sierpniowy koncert z piosenkami Cohena

2014-08-11 15:40:07 (ost. akt: 2014-08-11 15:42:59)

Mieliśmy kolejną ciekawą propozycję spędzenia czasu w sobotni wieczór bo na placu przy Ratuszu mogliśmy posłuchać piosenek Leonarda Cohena w wykonaniu Jakuba Michalskiego.

Wcześniej bo rok temu 11 listopada 2014r. w reszelskiej Galerii gościliśmy wokalistę z piosenkami Jacka Kaczmarskiego.

Korzystając z tego,że Kuba Michalski ma też w repertuarze piosenki Cohena zaproponowaliśmy udział w reszelskim koncercie. Usłyszeliśmy kilkanaście ballad znakomitego kanadyjskiego barda, w tym oczywiście Zuzanna,Słynny niebieski prochowiec,Alleluja i „Dance Me to the End of Love". .

Widzowie mieli też okazję porozmawiać z wykonawcą , zakupić Jego płyty wraz z autografem. Dla tych co nie spotkali się z tym artystą wcześniej przypominam:

Kuba Michalski jest autorem tekstów, kompozytorem, wokalistą i gitarzystą. Z żoną Anetą założył zespół „Cotton Cat". Nagrał z nim pięć płyt. Jego piosenki uzyskiwały wyróżnienia na festiwalu OPPA, a w duecie z Justyną Bacz wygrał Festiwal Pieśni Leonarda Cohena w Krakowie. Z solowymi recitalami ballad Cohena i Kaczmarskiego występował niemal w całej Polsce. W roku 2011 wydał płytę „Podróż", na której zamieścił własne kompozycje do wierszy wielkich poetów m. in. Leśmiana, Asnyka, Mickiewicza i Baudelaire'a.

Realizacją tego przedsięwzięcia zajęli się:

Stowarzyszenie Kulturalno- Oświatowe „Re-Akcja” wraz z Miejskim Ośrodkiem Kultury w Reszlu w ramach powierzonego zadania przez Burmistrza Reszla „Kulturalne Wakacje -2014-Bez używek.


Źródło: UG Reszel
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages