Drugie złoto Karola Zalewskiego

2014-08-01 07:13:44(ost. akt: 2014-08-01 07:26:22)

Karol Zalewski potwierdził, że w polskim sprincie nie ma sobie równych. W czwartek 21-letni zawodnik AZS UWM zdobył drugi złoty medal na Mistrzostwach Polski. We wtorek zdobył złoto na 100, a w czwartek na 200 metrów.
Eliminacje do finału na 200 metrów Zalewski wygrał zdecydowani. Sam finał zresztą też - reszelanin wypracował sobie kilkudziesięciometrową przewagę i na pełnym luzie minął linię mety. Czas - 20.80, lepszy od drugiego na mecie zawodnika o 0.23 sekundy.

Dla Karola Zalewskiego to drugi medal na szczecińskich mistrzostwach. We wtorek zdobył złoto na setkę. Wczoraj, na swoim koronnym dystansie, znów nie miał sobie równych, potwierdzając, że jest królem polskiego sprintu. Zwłaszcza, że w Szczecinie... bronił dwóch złotych medali sprzed roku.

Już 12 sierpnia w Zurychu rozpoczną się 22. Mistrzostwa Europy w lekkoatletyce. Zalewski, któy na mistrzostwach pobiegnie na 200 metrów, a także w sztafecie 4x100 m., jest w gronie faworytów do zdobycia złotego medalu.