Niedziela, 22 lipca 2018. Imieniny Magdaleny, Mileny, Wawrzyńca

Dzień Patrona w reszelskiej "Trójce"

2014-06-11 11:23:03 (ost. akt: 2014-06-11 11:28:12)

Autor zdjęcia: Krystyna Bujnowska

Niedawno obchodziliśmy rocznicę śmierci znakomitej polskiej pisarki Marii Dąbrowskiej – patrona Szkoły Podstawowej nr 3 w Reszlu. W związku z tym, dziś w naszej szkole odbył się apel upamiętniający tą wybitną postać i mający na celu przybliżyć Jej sylwetkę i twórczość.

W montażu słowno - muzycznym wzięli udział uczniowie klas IV B, V A i V B oraz VI a i VI B. Młodzi artyści przypomnieli przewodnie treści najważniejszych utworów z twórczości „naszej” pisarki., znalazły się tam takie pozycje, jak: „ Wspomnienie dzieciństwa”, „ Marcin Kozera”, „ Noce i Dnie”, „ Ludzie stamtąd”, „ Dzienniki”. Uczniowie przedstawili scenki, w których starali się ukazać wybranych bohaterów z książek: „ Noce i Dnie” i „ Marcin Kozera”.

W czasie apelu usłyszeliśmy utwór Mieczysława Jastruna "Pamięci Marii Dąbrowskiej" oraz walca z filmu "Noce i dnie", do którego muzykę skomponował Waldemar Kazanecki, a słowa napisała Agnieszka Osiecka. Oba utwory wykonały Wiktoria Tyżlik oraz Paulina Miśkiewicz. Obejrzeliśmy także prezentację multimedialną o życiu i twórczości Marii Dąbrowskiej.

Na koniec uroczystości zostały wręczone dyplomy i nagrody konkursów: matematycznego klas III, IV, V; ortograficznego klas I-III oraz IV – VI; bibliotecznego z wiedzy o Mikołajku oraz „Mam talent”.

Apel przygotowały: Agata Doboszewska i Marta Lewczuk-Daliga. Podziękowania Panom: Łukaszowi Pyrzakowi za obsługę dźwięku oraz Andrzejowi Jankiewiczowi za pomoc przy realizacji akademii.
Tekst Marta Lewczuk-Daliga
Zdjęcia Organizatorzy

Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając na reszel.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony. Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutaj
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna


Polub nas na Facebooku:

Źródło: sp

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages